Spoločnosť, ktorá odkúpila práva na výrobu telefónov značky Nokia, HMD Global, prichádza s veľkou novinkou. Nokia 6 sa pokúsi vstúpiť do konkurenčného boja s týmito parametrami…

Nokia 6 je kvalifikovaná ako telefón strednej triedy, 5,5-palcový displej s plným rozlíšením HD a 2.5D Gorilla Glass. Telefón má Qualcomm Snapdragon procesor 430 a 4 GB pamäte RAM.

nokia 6

Nová Nokia príde na trh s dostatočnými 64 GB pamäte, zadnou kamerou s rozlíšením 16 megapixelov a predným fotoaparátom s 8 megapixelmi. Oba fotoaparáty sú vybavené f / 2.0 clonou. Medzi ďalšie vymakané funkcie patrí napríklad duálny zosilňovač s audio poháňanou technológiou Dolby Atmos. Nokia 6 bude fičať na najnovšej verzii Android Nougat, siedmej generácii operačného systému Google. Telefón bude mať 3000 mAh batériu a ponúkne podporu aj pre microSD kartu.

Nokia 6Smartfón bude exkluzívne k dispozícii v Číne za 1,699 juanov (cca 230 eur) začiatkom roku 2017. Zatiaľ sa vývoz a globálny predaj novinky Nokia 6 nechystá, ale výrobca uviedol, že Android Nokia príde v prvej polovici roka 2017 s ďalšími prekvapeniami pre zákazníkov.

Zdroj: rappler.com | Foto: Facebook, HMD Global