Verejná toaleta je pekne hnusné miesto, ktoré je plné baktérií, takže je samozrejmé, že predtým, ako si na ňu človek sadne, ju treba niečím obložiť! Alebo žeby nie? Ak si stále myslíte, že je hygienickejšie si misu verejnej toalety obložiť papierom, vedzte, že opak je pravdou. Misa toalety je totiž dizajnovaná práve tak, aby sa na nej baktérie jednoducho neudržali, resp. udržať a množiť sa na jej hladkom povrchu je pre ne mimoriadne obtiažne. Podľa laboratórnych testov je dokonca drvivá väčšina mís na verejných toaletách bakteriálne menej závadná, ako špongia na riad v bežnej domácnosti. Na rozdiel od toaletnej misy, taký toaletný papier má povrch drsný a teda je priam stvorený k tomu, aby baktériám vytvoril ideálne prostredie pre šírenie a rast! Navyše, toaleťák sa nachádza v bezprostrednej blízkosti záchoda a tak je baktériami doslova napustený…

Schránka 23

Najdôležitejším faktom však ostáva, že väčšina baktérií, ktoré sa nachádzajú na verejných toaletách, sú tak či onak prítomné prakticky všade okolo nás a naše telo nie je výnimkou. Najlepšou ochranou, ktorá zabráni ich vniknutiu do tela, je preto naša vlastná pokožka! Čo to znamená? Nuž len toľko, že ak neplánujete záchodovú dosku oblizovať… tak s pravdepodobnosťou, ktorá hraničí s istotou, vám absolútne nič nehrozí! Ako sa teda čo možno najlepšie chrániť pred baktériami na verejných toaletách? Po ich použití si umyte ruky!

Zdroj/Foto: thesun.co.uk

AK SA VÁM ČLÁNOK PÁČIL, PODPORTE HO:
Alabuk
Šéfredaktor momentálne najrýchlejšie rastúceho portálu pre mladých - FUNmagazín.sk. Je mladý, trochu uhundraný, no vždy pripravený vás zásobovať množstvom videí a zaujímavostí z celého sveta!