Ak aspoň jedným očkom sledujete Instagram či Facebook Milana Lieskovskeho, zrejme vašej pozornosti neušiel fakt, že telo nášho najznámejšieho slovenského DJ-a prešlo veľkou premenou. My sme zistili, ako Milan z priemernej mužskej postavy vyčaroval telo Herkulesa!Milan Lieskovsky si netyká len s hudbou, ale aj cvičením. Vďaka nemu má dnes postavu, za ktorú sa hanbiť určite nemusí. Ba práve naopak, avšak nebolo to tak vždy. Hoci k cvičeniu inklinoval aj predtým, zlom nastal pred tromi rokmi, kedy mu bývala priateľka ako darček venovala trénera, ktorého má dodnes. Podľa jeho slov sa mu do toho vôbec nechcelo. “Tréner mi stále písal “ahoj, tu je tvoj darček, kedy prídeš”, asi mesiac mi posielal smsky, no ja som to mal trošku dosť na saláme. Nakoniec sa mu ale podarilo presvedčiť ma a začali sme”, prezradil Milan.

Zo začiatku chodil slovenský kráľ diskoték do posilky len raz do týždňa, lebo si šetril predplatené tréningy. Potom začal dvakrát a nakoniec zistil, že je to stále málo. Pridal teda aj tretí tréning. Dnes cvičí štyri až päťkrát do týždňa. Pochopil tiež, že keď má človek pri sebe niekoho, kto sa do cvičenia rozumie, je to úplne o niečom inom. “Keďže cez víkendy hrávam, tréningy mám rozdelené tak, že pondelok až štvrtok. Pondelok – hrudník, biceps, utorok – ramená, brucho, trapézy, streda je vždy leg day – nohy a štvrtok mám chrbát a triceps. Keď idem aj v piatok, dávam si partie, ktoré mám najslabšie – ramená, hrudník. Mal by som robiť aj kardio, ale myslím, že to nejako nepotrebujem. Nemám na sebe až toľko tuku, že by som okolo toho robil nejakú vedu.”

mil16

Na vyšportovanom tele Bratislavčana sa, samozrejme, podspísala aj strava. Kedysi držal sacharidovú diétu, aby odpálil tuk a vyrysoval sa. Teraz má jedálniček vypracovaný tak, aby pribral. “V podstate som s váhou stále stagnoval na 72. Teraz mi ťahá na 76, ale ten jedálniček nedodržiavam, ako by som mal. Pri svojom spôsobe života nedokážem prijať také množstvo kalórií. Jasné, keby chodím po mekáčoch a iných fastfoodoch, tak tie kalórie dám, ale to sú kalórie, ktoré pre telo nemajú žiadny zmysel, len ním prejdú.” Milan sa vzdal aj sladkostí. Občas si síce nejakú maškrtu dá, ale skôr proteínovú tyčinku než napríklad snickersku. Taktiež zanevrel i na colu, ktorú vymenil za menej sladké nápoje.

milanPrečítajte si tiež:
Rozhovor so slovenským kráľom diskoték MILANOM LIESKOVSKYM: „Holdovať dnes mäkkým drogám je detinské!”

Drina v posilke pomáha hudobníkovi aj po fyzickej stránke. “Mám 35 rokov, robím to, čo robím, moja práca je sedavá, vstávam skoro ráno, pretože robím rannú šou a nie je to ľahké, takže cvičenie mi pomáha držať sa fyzicky. Okrem toho oproti mojim rovesníkom si môžem dať cez leto na kúpalisku v pohode dole tričko.” Hoci tento druh športu Milana baví, nemá v pláne cvičiť súťažne. Posilňovňu vníma ako relax. Cvičí s parťákom, dabingový hercom, Rasťom Sokolom, no pozná sa aj s ostatnými klientmi svojho trénera, tvrdí, že všetci sú super partia.

A na záver Milanov odkaz pre tých, ktorí klasicky začínajú “od pondelka”: “Je to len v nastavení v hlave. Veci typu – nemám čas, nestíham, neberiem. Ja ten čas tiež nemám, tiež nestíham, ale sami vidíte, že nakoniec stíham. Buď to niekto robiť chce, alebo nechce. Mne sa aj na mojom trénerovi páči to, že mi hneď povedal – pozri sa, ja nechcem klientov, ktorých budem nútiť a naháňať, buď chceš, alebo ti vrátim peniaze. A tak to aj s niektorými spravil, hoci začali, ale nedodržiavali, čo im kázal, tak sa s nimi rozlúčil.”

“Je to len v nastavení v hlave. Veci typu – nemám čas, nestíham, neberiem. Ja ten čas tiež nemám, tiež nestíham, ale sami vidíte, že nakoniec stíham. Buď to niekto robiť chce, alebo nechce.

mil3

mil4 mil5 mil6 mil7 mil9 mil10 mil13 mil14 mil15

Milan Lieskovsky – Bomber

Zdroj: Manmagazin.sk | Foto: archív Milana Lieskovskeho, Instagram