Ku*vy sa nehanbia za to, že sú ku*vy. 12-ročné deti vyzerajú na 20 a aj sa tak správajú. Zadané slečny posielajú cecky kadekomu, kto si zapýta. 17-ročné baby nedúfajú, že dostanú od chlapca svoju prvú pusu, ale dúfajú, že dostanú krámy. Mladí chlapci si holia nohy, trhajú si obočie a po uliciach chodia ako malé buzny. Muži vyzerajú ako drevorubači, ale nevedeli by ani založiť oheň. Vitajte v roku 2016.Prvá vec, ktorá dokáže zaraziť nie len mňa ale hádam každého zdravo rozmýšľajúceho človeka, sú dnešné deti. Budúcnosť národa. Ja keď som bol malý, jediná vec, ktorá ma pohoršovala bola tá, že mama mi nekúpila čokoládu, ale kúpila mi dobošku. Dnes sa 12-ročné deti pohoršujú nad tým, že nemajú nový iPhone22s, ale namiesto toho im maminka s ocinkom kúpili Samsung s26 ultra edge. Načo je malým pankhartom taký mobil? Ja keď som mal 12 rokov,žral som tú dobošku a popri tom som ťahal po dvore káčera a nie tam strieľal červených vtákov do zelených prasiat a k tomu cigareta. Ale aj tak, najviac čo ma zaráža v tomto roku, je slovná zásoba niektorých detí. Ako o tom, že slovenčina je krásny ľubozvučný jazyk, o tom nič. Takmer každá činnosť sa dá označiť slovom „j*bať” s rôznymi predponami: „oj*bať, poj*bať, doj*bať, rozj*bať, prij*bať, odj*bať, naj*bať“ a rovnako sa vytvoria aj prídavné mená: „oj*baný, poj*baný, doj*baný/nedoj*baný, rozj*baný, prij*baný, odj*baný, naj*baný“. No ale zarážajúce je to, že tieto všetky škarednosti slovenského jazyka sa momentálne používajú v bežnej komunikácii už aj na pieskovisku. Dakedy to bolo tak, že aj ten posledný murár mal aspoň akú takú slovnú zásobu a hlavne súdnosť. V skratke, deti v škôlkach majú slovník ako nejaký bača.

dnesny svet je na hovno

Jedna vec, na ktorú som si akosi nezvykol, je sociálna sieť. Nemyslím tým tú politickú stranu, ktorej hlavný protagonista sa preslávil nielen kilometrovým čelom, ale aj hláškou „Nieeee!“. Myslím tie siete, ktoré ľudia používajú namiesto fyzického kontaktu. Neviem prečo, ale furt ma zaráža to ako si tam mladé …ičky dvíhajú svoje, aj tak vysoké ego. Aký to má zmysel? Však postavím sa pred zrkadlo a vidím tam najkrajšieho, najdokonalejšieho, najlepšieho, najmúdrejšieho človeka na svete a nemusím to zdielať všetkým svojim kamarátom, ktorí si aj tak o mne myslia, že som arogantný a namyslený ch*j. A hlavne, nemám potrebu ukájať svoje ego. Vo vodách internetov sa mi mnohokrát stalo to, že som videl nejakú fotku, ktorú baba zverejnila, no viac ukazovala ako skrývala a na môj plytký komentár „ si škaredá ako noc“ odpovedala tým, že som keket a vymazala si ma z priateľov. To vážne sa dnes takto riešia problémy? To sa vážne už mám hanbiť za úprimnosť? Keby jej tam napíšem “poj*bal by som ťa pri smetnom koši, lebo tam patríš“, reagovala by inak? No nie, lebo to bola žena a u takého tvora logiku hľadať netreba. Ja osobne by som to aj zakázal, lebo väčšie mrhanie časom je snáď už len hranie League of Legends.

Ale jedna zaražajúca vec je aj tak morálnosť dnešnej doby. Však v dnešnej dobe je normálne, keď si niekto s kľudom Angličana ide zaj*bať hlava nehlava, napríklad aj za bieleho dňa na parkovisku na kapote auta. Však prečo nie, šoféri na hlavnom ťahu z mesta si radi pozrú j*bačku. Veď vidieť súlož v “rýľ lajf” je o mnoho lepšie ako vidieť nejaké fejkové zinscenovano-incestované péčko, v ktorom sa ani neobťažujú hrať,  že sa im to páči. Ale stále lepšie na kapote auta na výpadovke z mesta ako na záchodoch v nejakom podniku. Ale poviem vám ešte jednu vec. Nejakému puritánovi by sa to určite nepáčilo, a aj by sa mu zdvihol žalúdok a chcel sa isť  „vyprázdniť“ niekde do podniku na záchod, ale nemohol by! A viete prečo? Lebo aj v tej kabínke by niekto j*bal. No vravím, j*be sa to tu všetko od kraja. A čo by aj slušný človek sa chcel ísť vys*ať na hajzel, tak by nemohol, lebo v jednej kabínke by grcal nejaký puritán, v druhej by sa j*bala tá dnešná mládež a tretia by bola len pre personál. A tak chalanovi, samozrejme slušne vychovanému, neostáva nič iné, len sa vys*ať do umývadla. Týmto vám chcem len povedať, že ak niekedy uvidíte hovno v umývadle, nekrčte nosom, ale vždy len nadávajte na j*bajúcu mládež. J*banie je zlé. Kebyže sa všetci radia  pravidlom „súlož až po druhom decku“, tak by tu takéto problémy neboli.

Na záver by som dodal snáď len to, že ak máte deti, kúpte im namiesto čokolády dobošku a nedovoľte im strieľať vtákmi zelené prasatá.

AK SA VÁM ČLÁNOK PÁČIL, PODPORTE HO:
Dome
Maník z Liptova, čo ho neinteresuje nič čo sa okolia týka. Má svoj svet v, ktorom hlavnú úlohu hrá hudba, kofeín a nikotín. Večný šovinista, ktorý neverí ani odrazu v zrkadle, lebo to čo tam niekedy vidí nieje ani možné.