Poznáme to všetci – znudene sedíte na lavičke v obchoďáku, zatiaľ čo frajerka v tranze brázdi obchod za obchodom. Za ten čas ste už stihli prelustrovať celý obsah SLOVAK MAN aj dvakrát a ona je stále iba v polovičke nakupovania. Vtedy sa zíde zopár tipov na stránky, kde nájdete krátke poviedky na pár minút až po dlhšie dielka, ktoré vám bohato vystačia na celé popoludnie.Ak máte chuť na trošku fantastickej tvorby a nechcete stráviť čítaním priveľa času, navštívte portál http://fandom.sk alebo www.scifi.sk/poviedky. Nájdete tam rôznorodú spleť mini- poviedok od rozprávkovej fantastiky až po drsné hororové príbehy. Kvalita jednotlivých textov je kolísavá. Veľmi ľahko natrafíte na naozaj originálne dielo, ako aj na amatérske pokusy, ktoré slabšie povahy nedočítajú vôbec a tí trpezlivejší sa aspoň schuti pobavia na ich predpubertálnej originalite či škôlkarskom pravopise.

Prečítajte si tiež: Na týchto weboch môžete sledovať filmy online!

Ak vás náhodou kopne múza, pokojne tam môžete uverejniť aj svoj výtvor. Kritickí čitatelia v komentári vaše veľdielo veľmi radi ocenia podľa zásluh (ak ste presvedčený o svojej genialite, potom radšej tie poznámky za svojou poviedkou nečítajte – vaša umelecká duša by mohla dostať krutú facku).

ONLINE čítanie pre chlapa 2

Na hľadanie kvalitných poviedok v spleti internetu nemá chuť každý, v tom prípade si zvoľte osvedčené značky slovenskej literatúry, akým je nepochybne autor bestsellerov Jozef Karika (www.karika.sk), o trochu menej známy Mark E. Pocha (http://markepocha.webnode.sk), ktorí sa s niektorými svojimi dielami (zväčša horovej tvorby) delia online a zadarmo (na rozdiel od kníhkupcov, kde si za ich knihy musíte poctivo zaplatiť). Čo tak horor šmrncnutý slušnou dávkou erotiky? Na to je tu pre vás stránka málo známeho spisovateľa Petra Kalvu (www.peterkalva.estranky.sk), kde si viete stiahnuť nielen pekelne šteklivé mysteriózne poviedky pre 18+.

Nie každému reže fantasy či horor, ale nepoznáme chlapa, ktorý by povedal NIE erotike (ak práve neštuduje v prvom ročníku katolíckeho seminára, keď je ešte plný ideálov nepoškvrneného života). Nechajte si rozvíriť fantáziu odvážnymi sexuálnymi scénami na stránke pod príznačným názvom: www.eroticke-poviedky.sk. Na vaše zmysly zaútočia stovky poviedok, ktoré sú dokonca rozdelené do kategórií (skoro ako stránky pre dospelých, len tam chýbajú pohybujúce sa obrázky so vzdychajúcim zvukovými efektmi).

Toto je len stručný prehľad online čítania, ktoré ponúkajú slovenské weby. Sem tam sa trhne aj niektoré z vydavateľstiev a ponúknu vám nejakú ochutnávku zadarmo. Je tu ešte zopár magazínov, kde sa objaví niečo na prečítanie. Veď ako hovorí náš verný kamarát GOOGLE – na webe nájdeš všetko.

Ale to všetko je zbytočná reklama, pretože aj tak najlepšie čítanie pre chlapa nájdete na stránke www.manmagazin.sk.

AK SA VÁM ČLÁNOK PÁČIL, PODPORTE HO:
Peter F
O tom čo sa deje na akciách od typu "pivo & guláš" až po najväčšie festivaly, ale aj o rôznych tradičných či netradičných športoch či rôznych zahmlených témach mužského záujmu píše náš skvelý redaktor Peťo.