Vedci z Michiganskej univerzity prišli pred pár dňami s radikálnym tvrdením, ktoré majú overené päťročným pozorovaním 2200 päťdesiatnikov až osemdesiatnikov. Výsledok je pre mužov, žiaľ, sklamaním.Z pozorovaní vedcov vysvitlo, že ak si s partnerkou v spomínanom veku výživne užívate raz alebo viackrát do týždňa, podstupujete dvojnásobne vyššie riziko infarktu a angíny pectoris ako rovesníci, ktorí napríklad čítajú knihy. Pohlavný styk tak pánom vo vyššom veku neodporúčajú.

Paradoxne starším ženám vraj milovanie prospieva. „Se* vo vyššom veku evidentne svedčí len ženám, u nich znižuje stres a podporuje psychickú pohodu,“ povedala profesorka Hui Liuová. Podľa jej slov musia starší muži k dosiahnutiu vyvrcholenia vyvinúť väčšiu fyzickú aktivitu než v mladosti a práve v tom je problém.

Všetko však závisí od toho, v akom fyzickom stave je organizmus po 50-tke. Človek s pevným zdravím je menej náchylný na dané problémy. Predsa len si však treba užívať, pokiaľ sa dá.

Zdroj: dailymail.co.uk | Foto: pixabay.com

AK SA VÁM ČLÁNOK PÁČIL, PODPORTE HO:
Dominik C
... neposedný malý špunt, čo chce všetko vedeť. Neni z tých čo plazia sa, on vie, že môže letieť, ... tieto slová známeho slovenského rappera ma vystihujú - až na to, že už nie som malý.