Najhodnotnejšia spoločnosť sveta, Apple, dnes večer (resp. v USA ráno) predstavila, okrem iného, aj novú generáciu jedného z najpopulárnejších a pre niektorých zároveň aj najzatracovanejších telefońov: Apple iPhone 7 a iPhone 7 Plus.Rozmery a displej

Veľkostne zostáva model rovnako veľký: 4,7 palca pri modeli iPhone 7 a 5,5 palca pri modeli iPhone 7 Plus. Rozlíšenie displeja zostalo rovnako zachované: 1334 × 750, resp. 1920 × 1080 bodov. Apple však vylepšil farebný rozsah a tiež presnosť farieb podobne ako pri iPode Pro.

Tlačidlo Home

Zmenou prešlo domovské tlačidlo “Home”, ktoré sa už viac nestláča. Bolo inovované na systém tzv. haptickej odozvy, teda ilúzie stlačenia, ktorou disponujú napríklad touchpady na nových Macbookoch. Tlačidlo bude citlivé na rôznu intenzitu zatlačenia, odteraz budete môcť svojmu iPhonu prostredníctvom domovského tlačidla dávať rôzne nové povely.

Fotoaparát

Fotoaparáty oboch modelov sa dočkali významnejšieho vylepšenia. Kým menší model dostal okrem výkonnejšieho hardvéru pre spracovanie obrazu aj optickú stabilizáciu (ktorú mal doteraz iba iPhone 6 Plus), jeho väčší brat okrem toho naviac disponuje dvoma objektívmi: jeden pre širokouhlé fotografovanie a druhý pre fotografovanie objektov s digitálnym zoomom. Svetelnosť objektívu bola výrazne zvýšená na hodnotu F1.8, a zároveň sa fotoaparát naučil fotiť do RAW súborov.

Jack je minulosť

3,5 mm Jack konektor, ktorý je vo svete štandardom pre pripájanie slúchadiel, patrí podľa Applu na smetisko dejín. Odteraz sa slúchadlá pripájajú cez nabíjací konektor Lightning, predstavená bola aj “príplatková výbava” v podobe bezdrôtových slúchadiel AirPods. Súčasťou každého balenia nového iPhonu bude tiež malá káblová redukcia medzi konektorom Lightning a 3,5 mm Jack-om, čiže vaše obľúbenú slúchadlá budete môcť bezproblémov použiť.

Vodotesnosť

Nová generácia iPhonu je odteraz konečne vode a prachu odolná, takže už sa viac nemusíme báť prípadného obliatia, či spadnutia do bazéna s telefónom vo vrecku.

Nové farby

Apple spoločne s iPhonom 7 predstavil dve nové farby. K šedej, striebornej, zlatej a zlatoružovej pribudli dve čierne. Jedna s označením Jet Black s lesklým povrchom a druhá bola predstavená ako “simply Black”, teda jednoducho čierna.

01

Parametre

Zariadenie je poháňané štvorjadrovým procesorom Apple A10 Fusion o frekvencii 2,4 GHz. Grafický čip PowerVR má 6 jadier. Zvýšená bola tiež operačná pamäť RAM z 2GB na 3GB.

Modely

16GB verzia, ako bolo známejšie už dlhšie, je minulosťou. Sedmičkový iPhone si kúpite minimálne s 32GB vstavaným úložiskom, k dispozícii budú ďalšie dve varianty so 128 a 256GB.

Ceny

iPhone 7: 

32 GB:759 eur
128 GB: 869 eur
256 GB: 979 eur

Ceny iPhone 7 Plus:

32 GB: 899 eur
128 GB: 1009 eur
256 GB: 1119 eur

Dostupnosť

Predobjednávky začínajú 9. septembra. K prvým zákazníkom sa dostane už 16. septembra a o týždeň neskôr príde aj na Slovensko.

Nové hodinky Apple Watch 2

Okrem nového iPhonu dnes Apple predstavil aj novú generáciu inteligentných hodiniek Watch Series 2. Zaujímavé tiež je, že ešte pred koncom roka do obchodu s aplikáciami pribudne moderná verzia klasickej hry Mario od Nintenda.

Niekoľko záberov z predstavenia iPhone 7

1 2 3 4

AK SA VÁM ČLÁNOK PÁČIL, PODPORTE HO:
Ondrej
Šéfredaktor a zakladateľ. Stará sa o štruktúru magazínu, robí väčšinu hlavných rozhovorov, technologických a auto-moto článkov. O to, aby boli naši čitatelia spokojní sa stará osobne a dlho do noci odpovedá na ich e-maily a správy na Facebooku.