Tak túto vychytávku by ste určite mali mať doma! Na trh prichádzajú totiž nové hodinky od Sony s názvom FES watch. Tie budú celé vyrobené z elektronického papiera a stlačením tlačidla zmenia svoj vzhľad. Na jedno nabitie by mali vydržať až dva mesiace.Firma Sony pod značkou Fashion Entertainments vyvinula hodinky z elektronického papiera. Inteligentné hodinky však vyrába už niekoľko rokov, pričom najpopulárnejšie sú SmartWatch. V septembri firma predstavila ich tretiu generáciu a snaží sa nimi osloviť najmä technologických nadšencov. Tentokrát však chce zaujať aj niečím iným, a to dizajnom. Hodinky FES watch majú jednoduchý dizajn a celé sú vyrobené za pomoci technológie, ktorú využívajú napríklad čítačky elektronických kníh.

Takzvaný elektronický papier, ktorý má minimálne nároky na spotrebu energie, nahradí nielen ciferník, ale aj remienok hodiniek. Po stlačení tlačidla sa dizajn hodiniek okamžite zmení. S hodinkami nebude možné telefonovať, SMSkovať ani sa pripojiť na internet.

Okrem výhod, akými sú spomínaná úspora energie či dobrá čitateľnosť, majú však e-ink displeje aj svoje nevýhody. Tou hlavnou je pomalé prekresľovanie obrazu, čo môže mať pri niektorých dynamických prvkoch nepriaznivý dopad na užívateľský zážitok. Jedna veľká nevýhoda elektronického papiera je, že neprodukuje žiadne svetlo. A ani na videu alebo fotkách nie je vidieť, či majú hodinky podsvietenie.

Táto vychytávka bude skôr zameraná na štýl ako na high-end špecifikácie, nakoľko podľa Sony si väčšina ľudí v súčasnosti kupuje smartwatch viac kvôli dizajnu než funkciám. Tie predsa zvládne bežný smartfón. Smartwatch by však mali byť jedným z prvých produktov v rámci novej stratégie Sony. Vytvorená bude tiež nová divízia, ktorej cieľom je prísť s produktmi a službami, ktoré nezapadajú do tradičného portfólia spoločnosti.

Dizajn hodiniek je v podstate veľmi jednoduchý. Pozrite si video, ktoré detailne ukazuje, ako hodinky vyzerajú a ako sa stlačením tlačidla menia. Vážia 50 gramov a hrúbku majú len 7 milimetrov. Ešte stále nie je známy dátum, kedy budú dostupné na trhu, takže musíme len čakať.

Autor: Viktor Kudzia

Zdroj: fashion-entertainments.com