Počuli ste už výraz Apple ovca? Ak nevlastníte nič od Apple, zrejme ste ho už niekomu povedali, naopak, ak používate technickú vecičku s „i“ alebo „mac“ v názve, určite vás za Apple ovcu niekto označil. Najnovší produkt od amerického výrobcu je skutočne určený pre ovečky, a to hovorím ako zarytý fanúšik značky s nahryznutým jabĺčkom.

V prvom rade, vysvetlime si, čo je Apple ovca. Človek, ktorý si kúpi čokoľvek od Apple, lebo je to Apple a všetko ostatné je smrť. Hlavne, že je to peknunqé a drahé.

V druhom, nájdu sa aj klienti značky, ktorí vedia uvažovať racionálne a zariadenia im vyhovujú najmä po funkčnej stránke, krásny dizajn je iba bonusom. K tým sa hrdo hlásim aj ja. Och, a ešte nemám rád, keď mi telefón vybuchuje, napríklad. :)

apple-kniha

Nová kniha od Apple je oslavou 20 rokov existencie značky a je akousi poctou Stevovi Jobsovi, jej zakladateľovi. 20 rokov produkcie je zhrnutých v 450 fotografiách. Knižný skvost nesie výstižný názov „Designed by Apple in California“, veta, ktorú nájdete na každom z produktov. Novinka je tlačená v dvoch formátoch a ten väčší stojí takmer 300 dolárov! Takže cena je vyslovene zberateľská.

apple-kniha2

Foto: adweek.com