Výraz bezkľúčové štartovanie auta dostáva úplne novú podobu, slovné spojenie nadobudne svoj plný význam práve vďaka Volvu. Nové nádherné kombi Volvo V90 Estate predstavuje zásadnú novinku, auto nebude mať kľúč! 

Predstavme si najskôr Volvo V90 Estate

“Moderné prémiové kombi je hlavne o pútavej kombinácii luxusného zážitku so zachovaním funkcionality siluety kombíku. Sofistikovanosť prostredia nových interiérov Volvo je kombinovaná so skvelým priestorom, poskytujúc dostatok funkcionality – či už ide o konektivitu alebo riešenie úložných priestorov,” povedal o aute Thomas Ingenlath, senior vice prezident pre dizajn značky Volvo Cars.

V90 Estate prichádza ako praktickejšia verzia prémiového sedanu Volvo S90. Takmer päťmetrové kombi prinesie okrem nevídaného vnútorného priestoru aj najvyššiu možnú mieru luxusu v danom segmente. Interiér čalúnený kožou, drevené obloženie, najmodernejšia konektivita a technické vychytávky spríjemňujúce jazdu nielen vodičovi, ale aj spolujazdcom, vrátane bezkľúčového ovládania. Bezkľúčovejšieho, ako bolo to bezkľúčové doteraz.

volvo v90 01 volvo v90 02 volvo v90 03 volvo v90 04 volvo v90 05 volvo v90 06 volvo v90 07

Kľúč či nekľúč? To je otázka!

“Jaké bezkľúčové štartování? Šak to mal už mój Swift pred desátimi rokmi!” Povie si Milan. Milan nečíta ďalej. Nebuďte ako Milan.

Slovo bezkľúčové, použité v tomto článku už asi osemdesiatykrát, znamená, že kľúč nebudete musieť mať pri sebe, lebo žiadny kľúč mať nebudete. Ani vo vrecku, ani v kabelke, nezabudnete si ho, nestratíte ho, nespadne vám do kanála, ani sa vám v ňom nevybijú baterky. Ehm, posledné slovné spojenie odvolávame, vybijú. Lebo dnešné mobily, všakže? Áno, nové Volvá bude možné ovládať mobilnými telefónmi. Stačí technológia bluetooth, správna aplikácia, oprávnenie auto používať, prípadne kód, ktorým ho odomknete či naštartujete.

Načo to je dobré? Volvo svoju myšlienku prezentuje geniálne, v autopožičovniach. Darmo si dnes vyplníte všetky potrebné informácie pre požičovňu online, keď v konečnom dôsledku musíte prísť aj tak na pobočku a čakať, kým vám ochotný zamestnanec vydá kľúč. S Volvom nie, mobil vás podľa GPS navedie k vami požičanému vozidlu a cez bluetooth si ho jednoducho odomknete a naštartujete.

Či je to bezpečné? Vraj je. Bluetooth bude mať oproti klasickému aj ďalšie zabezpečenie. Keby niekto aj odsledoval komunikáciu vášho vozidla s mobilom, vraj mu je nanič. Vraj, samé vraj. Práve pre “vraj” sa Volvo rozhodlo počkať so spustením novinky, až kým nebude úplne presvedčené o jej bezpečnosti. A potom prídu hackeri a ukážu Volvu, že bolo presvedčené nesprávne.

Úvaha na záver. Poznáte situáciu, keď sa vám v nevhodnej situácii na cestách vybije mobil a vašim záchranným ostrovom je práve auto s autonabíjačkou? Predpovedáte správne. S vybitým mobilom veľa vody nenamútite. Či na túto možnosť Volvo myslelo, nevieme, veríme, že áno.

Zdroj: Volvo | Foto: Netcarshow.com

AK SA VÁM ČLÁNOK PÁČIL, PODPORTE HO:
Jakub
Sleduje témy, ktoré hýbu svetom. Žije autami, technikou, ženami. Žije na webe a prináša informácie o všetkom, bez čoho sa žiaden náš čitateľ nezaobíde.