Audi A3 nám robí na cestách spoločnosť už neuveriteľných 20 rokov. Počas dvoch desaťročí sa z pomerne škaredého trojdveráka stalo veľmi pekné vozidlo. Narástlo nielen rozmerovo, ale aj hodnotovo. Vedeli ste, že zo základného modelu Audi A3 vychádza dokopy až desať vozidiel? My vám predstavíme všetky verzie modelového roku 2017. Menujte s nami. 

Audi A3

Audi A3A3 back A3 int

Úplný základ a “matka” modelu A3. Zachovala si trojdverovú koncepciu a teší sa veľkej obľube najmä u nežného pohlavia.

Audi A3 Sportback

Audi A3 Sportback

A3 sportback back A3 sportback intPäťdverová verzia “á trojky”. Praktickejšia verzia, za ktorú sa už nehanbia ani chlapi.

Audi A3 Sedan

Audi A3 SedanA3 sedan back A3 sedan int

Limuzína rovnako vychádzajúca zo základu, plusom je dlhšia karoséria, mínusom ťažšie prístupný batožinový priestor.

Audi A3 Cabriolet

Audi A3 Cabriolet

A3 cabrio backŠtýlová Audinka bez strechy poteší najmä v letných mesiacoch. Vlastne iba počas leta. Plátená strecha cez zimu nie je najšťastnejším riešením.

Audi A3 Sportback g-tron

Audi A3 gtron

A3 gtron Back A3 gtron int

G-tron je verzia s pohonom na plyn, ktorá poteší extrémne nízkou spotrebou a lacnou prevádzkou. Takzvaný plyňák.

Audi A3 Sportback e-tron

Audi A3 etron

etron back

Správne hádate, e-tron bude mať niečo dočinenia s elektrinou. Nejedná sa však o rýdzi elektromobil. E-tron bude kombinovať elektromotor a benzínový agregát.

Audi S3

Audi S3

S3 back

Ostrá, 300-koňová raketka Audi S3 nie je iba vizuálnou úpravou základnej verzie. Dvojlitrový turbomotor s výkonom spomínaných 300 koní dokáže z trojdveráku spraviť naozaj nebezpečnú strelu.

Audi S3 Sportback

Audi S3 SportbackS3 sportback back S3 sportback int

Ak chce žena A3, máte rodinu a chcete si zachovať gule aj napriek faktu, že kupujete jedno z najmenších Audi, siahnite po S3 Sportback. Motorizácia rovnaká ako S3, automatická prevodovka S tronic a päť miest pre celú rodinku.

Audi S3 Sedan

Audi S3 Sedan

S3 sedan back S3 sedan int

Ostrá verzia najmenšej limuzíny od Audi. Aj keď nebudete na križovatke najväčší, je veľmi pravdepodobné, že budete najrýchlejší.

Audi S3 Cabriolet

Audi S3 Cabriolet

S3 cabrio back S3 cabrio motor

Ak rodinu a ženu nemáte, verte, že s modelom S3 Cabriolet ju budete mať veľmi skoro. Malá rada: hľadajte si partnerku, ktorá nenosí klobúky. Príliš často by ich strácala.

Foto: Netcarshow

AK SA VÁM ČLÁNOK PÁČIL, PODPORTE HO:
Jakub
Sleduje témy, ktoré hýbu svetom. Žije autami, technikou, ženami. Žije na webe a prináša informácie o všetkom, bez čoho sa žiaden náš čitateľ nezaobíde.