Koniec nadávkam na slovenské cesty! Všetky krajiny na čele s Nemeckom chystajú fakultatívne zájazdy na Slovensko, aby sa priučili, ako mať cesty v čo najhoršom stave. Audi totiž vyvíja systém, ktorý bude vďaka nerovnostiam na cestách vyrábať energiu. Slovenské výmoly teraz budú chcieť všetci! Iba žeby nie.Aby sme nezavádzali, zájazdy na Slovensko sme si vymysleli. Ale Audi spomínanú technológiu vyvíja naozaj. Štandardné tlmiče auta všetky nárazy absorbujú a ich energia sa premieňa na nevyužiteľné teplo. Audi eROT vďaka ozubeným kolesám túto energiu prenáša až ku generátoru, ktorý dokáže vyrobiť elektrickú energiu. Neradujte sa, ani slovenské cesty nestačia na to, aby sa z Audi stalo perpetum mobile. Energia bude zatiaľ postačovať maximálne na prevádzku elektrosystémov auta alebo zníženie spotreby v prípade hybridného pohonu.

audi erot

Pri testoch na nemeckých cestách bol systém schopný produkovať v priemere 100 – 150 W, na veľmi hrboľatých cestách by to malo byť až okolo 600 W. Ďalší vtip o slovenských cestách si odpustíme.

Malá ukážka testovacej dráhy, ktorú by sme odporučili automobilke:

Foto: Audi

AK SA VÁM ČLÁNOK PÁČIL, PODPORTE HO:
Jakub
Sleduje témy, ktoré hýbu svetom. Žije autami, technikou, ženami. Žije na webe a prináša informácie o všetkom, bez čoho sa žiaden náš čitateľ nezaobíde.