Novinka Hej, Sokoly od skupiny IMT Smile a Ondreja Kandráča obletela Slovensko len minulý týždeň a už je z nej megahit, ktorý si pospevuje celý národ. Dnes k nej chlapci z východu predstavili i videoklip, v ktorom možno vidieť zábery z očakávaného filmu Čiara.

Hej, Sokoly nie je pre našincov až takou neznámou, keďže ide o ľudovú skladbu s ukrajinsko-poľskými koreňmi. Avšak skupina IMT Smile spolu s Ondrejom Kandráčom obliekli pesničku do moderného šatu a minulý týždeň ju predstavili celému Slovensku. Jej úspech na seba nenechal dlho čakať a behom pár dní sa stala jednotkou v najsťahovanejších skladbách na iTunes a jej live verzia dosiahla pol milióna pozretí na YouTube.

Od dnešného dňa je k neoficiálnej slovenskej hymne zverejnený už aj vizuál. V klipe možno vidieť známych hercov, akými sú Tomáš Maštalír, Emília Vášáryová, Zuzana Fialová či Andy Hryc. Hej, Sokoly je totiž titulnou skladbou k celovečernému filmu Čiara, v ktorom si spomínaní umelci zahrali.

Z novej spolupráce neskrývajú nadšenie ani samotní interpreti „Dostávame množstvo pozitívnych mailov a správ. Som veľmi rád, že vynikajúci text Vlada Puchalu a obrovská emócia, ktorá vznikla v štúdiu pri nahrávaní s Ivanom Táslerom, sa preniesla na poslucháčov. Veľmi sa z toho teším,“ vyjadril sa Ondrej Kandráč.

Film Čiara bude mať celosvetovú premiéru 3. 7. na Medzinárodnom filmovom festivale v Karlových Varoch. Do slovenských kín sa dostane o mesiac na to, 3. augusta.

Zdroj: Universal Music | Foto: archív film Čiara