Čas letných dovoleniek sa pomaly blíži. Ak ste tento rok nesiahli po first minute pobytoch, potom by ste sa mali poponáhľať a svoju vysnívanú destináciu si rezervovať čo najrýchlejšie. My sme pre vás vybrali 10 najkrajších miest, ktoré sa rozhodne oplatí navštíviť. 

Bavaro, Punta Cana, Dominikánska republika

Keď objavil ešte v roku 1492 Krištof Kolumbus počas svojej plavby do Indie Dominikánsku republiku, zrejme vedel, prečo tu zakotvil. Srdce Karibiku totiž ponúka nespočetné množstvo krás, ktoré by podľa tamojších obyvateľov mal vidieť počas svojho života každý aspoň raz. Výnimkou nie je ani Punta Cana, ktorá ponúka viacero rozľahlých pláží s bielym pieskom a tyrkysovým morom. Doslova raj na zemi.

Foto: Elcatey.com

Anse Source d’Argent, République des Seychelles

„Sejšely“ sú zoskupením 155 ostrovov v Indickom ostrove, pričom tieto sa nachádzajú asi 1500 kilometrov od Afriky. Sú najmenším africkým štátom, domov ponúkajú pre približne 90 000 obyvateľov. Sejšely možno tiež nazvať ostrovmi luxusu i chudoby, keďže okrem honosných hotelových komplexov tu možno nájsť aj skromné príbytky miestnych obyvateľov. Koralové ostrovy okrem iného lákajú tiež potápačov, ktorí tu môžu obdivovať krásy mora.

Foto: Lintenaute.com

Matira Beach, Bora Bora, Francúzska Polynézia

Keď sa povie Bora Bora, každý si predstaví krásne čisté piesočnaté pláže, množstvo paliem a priezračné more. A presne takto Bora Bora aj v skutočnosti vyzerá. Okrem iného tu na vás čakajú služby ako v raji, vyskúšať si okrem iného môžete aj plávanie s rajami, respektíve kŕmenie žralokov.

Foto: Byourbesttraveler.com

El Nido, Palawan, Filipíny

Ak ste zatúžili po skutočnej exotike, potom by ste rozhodne mali zbystriť svoju pozornosť. Práve Filipíny by sa totiž mohli stať vašou cieľovou stanicou. Piesočnatá pláž El Nido, miešané drinky, volejbal a krásna príroda. To všetko tu môžete zažiť.

Foto: Dailymail.co.uk

Honokalani Beach, Wai’anapanapa State Park, Maui

Krkolomný názov pláže aj jej lokácie jasne naznačuje, že nejde o práve najznámejší kút sveta. Napriek tomu sa v našom výbere radí medzi TOP 10 svetových pláží. Nájdete tu totiž všetko, po čom vaše srdce zapiští. A možno ešte aj o čosi viac. Jednoducho, na malý moment sa môžete stať majiteľom kúska Havaja.

Foto: Enjoythemomentrituals.com

Pansy Island, Bazaruto Archipelago, Mozambik

Mozambik je pomerne veľkým štátom rozprestierajúcim sa na území Afriky. Žije tu približne 20 miliónov obyvateľov, ktorí sa musia uspokojiť so skromnejšími podmienkami. Mozambik totiž patrí k najchudobnejším štátom sveta, a to aj napriek tomu, že tu za ostatné roky výrazne vzrástol turistický život. Miestni obyvatelia sa živia predovšetkým výrobou čaju, zberom kokosov, banánov, či výrobou bavlny. Pláže tu ale nájdete špičkové, predovšetkým na ostrove Pansy.

Foto: Mozambiqueislands.com

Ipanema Beach, Rio de Janeiro, Brazil

Rio de Janeiro. Brazília. Len ťažko si medzi cestovateľmi možno predstaviť obľúbenejšiu destináciu. Navyše, tento rok môžete príjemný pobyt v zaujímavom prostredí spojiť s návštevou letných olympijských hier, čo rozhodne nemusí byť na škodu. Stačí si už len vybrať správnu pláž. I keď Ipanema Beach nepatrí práve k tým najpokojnejším, svojou krásou vás ohúri.

Foto: Wikipedia.org

Blue Beach (La Chiva), Vieques, Portoriko

Suverénny štát Portoriko sa rozprestiera medzi Karibským morom a Severoatlantickým oceánom, východne od Dominikánskej republiky. Štvormiliónová krajina je súčasťou Karibiku aj Spojených štátov amerických, okrem iného tu pritom možno nájsť krásne zátoky, pokojné pláže, ale aj ideálne podmienky na surfovanie. Vyberie si skutočne každý.

Foto: Blog.kuoni.es

Long Beach, Koh Phi Phi, Thajsko

Za krásou nemusíte cestovať vôbec na absolútne neznáme miesta. Nádherné pláže totiž ponúka aj Thajsko, ktoré sa čoraz častejšie zapisuje do povedomia Slovákov. Niet divu. Služby sa rozvíjajú rýchlo, rovnako tak aj sektor hotelov a ubytovania. No a k tomu pekná pláž a o ideálnu dovolenku máte postarané.

Foto: Phiphiboozecruise.com

Čista Plaža, Pag, Chorvátsko

Dnešný výber ukončíme plážou, ktorú pozná prevažná časť Slovenska. Ak ste na nej sami neboli, pravdepodobne ste o Čistej Plaže aspoň počuli. Rozprestiera sa na ostrove Pag a ponúka všetko, po čom vaše srdce piští. Priezračné more, pohodlné ležadlá i slnečníky a pokoj. Na druhú stranu, ostrov Pag je preslávený ako ostrov osláv a párty, ktoré sa konajú hneď za rohom – na pláži Zrće.

Foto: Panoramio.com

Foto: Tripandtravelblog.com