Sniper z kanadských špeciálnych jednotiek, prekonal v Iraku všetky rekordy týkajúce sa zneškodnenia nepriateľa na diaľku. Vojak zabil teroristu dobre mierenou strelou, ktorá však preletela takú vzdialenosť, že sa vyrovná aj scénkam z najlepších amerických akčných filmov!Neuveriteľne presný zásah narušil útok islamského štátu na iracké bezpečnostné sily. Chlapík z ISIS nemal ani tušenia, že sa pozerá do očí smrti, pretože ho ostreľovač mal na muške z neskutočných 3540 metrov. Vojaci najprv zvažovali na zastavenie útoku použiť bombu, no tá by mohla ohroziť aj civilistov. O to viac hrdinským tento presný zásah bol.

Armádni znalci označujú vzdialenosť, na ktorú bol cieľ zasiahnutý, za neprekonateľnú. Bývalý držiteľ rekordu bol britský sniper, ktorý zasiahol člena Talibanu z diaľky necelého kilometra a pol.

Ostreľovači západných vojenských organizácií sa vo svojich schopnostiach z roka na rok zlepšujú. Tieto strely sú výsledkom tvrdých príprav a detailných výpočtov, len tak je možné zasiahnuť teroristu na takú vzdialenosť, že by ho ani vo sne nenapadlo, že v priebehu pár sekúnd padne nevládne k zemi.

Zdroj: maxim.com | Foto: giphy