Khalil Rafiti je 46-ročný milionár, ktorý si žije v Malibu ako pán. Ešte pred 13 rokmi však prespával na ulici závislý od heroínu. Takto sa stal z nuly tým, kým je dnes.Rafiti si zažil zábavné detstvo naplnené se*uálnym zneužívaním, na ktoré dlhé roky nedokázal zabudnúť. A tak, aby nechal všetko za sebou a začal nový život, rozhodol sa jedného dňa presťahovať. Vydal sa do Hollywoodu a jeho kariéra sa naštartovala rýchlejšie, ako to kedy vo svojich snoch plánoval. Rozbehol úspešný biznis so športovými autami a jeho klientami sa čoskoro stali také zvučné mená, ako Elizabeth Taylor, gitarista Slash z kapely Guns N’ Roses alebo víťaz Academy Award – herec Jeff Bridges. Zdalo sa, že sa mu podarilo nemožné. Šťastný koniec rozprávky sa tu však nekonal a jeho zlé detstvo si začalo vyberať svoju daň.

Psalm 103 1 – 5 People always ask me what it means, well this is what it means!

A post shared by khalilrafati (@khalilrafati) on

 

Popri autách začal predávať aj marihuanu, extázu a veľmi rýchlo sa dostal i k tvrdším drogám. Osudnou sa mu stala jedna noc, kedy prvýkrát vyskúšal heroín. Napriek tomu, že sa mu v práci darilo, prepadol naplno závislosti, ktorá mu prinášala to, čo mu celý život chýbalo. Klesal stále hlbšie a dvakrát takmer umrel na predávkovanie, kedy mu život v poslednej sekunde zachránila privolaná prvá pomoc. Ani to ho však nezastavilo a dostal sa viackrát do miestneho väzenia, kde ostal bez akýchkoľvek snov a nádeje do budúcnosti. Vo svojej knihe I forgot to die (Zabudol som zomrieť) spomína na zlomový okamih, kedy mu kamarát po prvýkrát predstavil zdravé potraviny a ovocné šťavy.

 

Aj keď sa môže zdať, že išlo o banálnu záležitosť, práve vtedy mu skrsol v hlave geniálny nápad. Začal totiž vyrábať vlastné džúsy, ktoré podával pacientom aj personálu v resocializačnom centre. Nápoj bol vyrobený z banánov a ďalšieho ovocia, pričom pacientom mal dodať hlavne silu. Ako sám spomína, žiť po dlhej dobe závislosti na tvrdých drogách opäť v triezvom svete, je brutálne a môže to človeka uvrhnúť do letargie. Práve tieto nápoje im mali zabezpečiť potrebnú silu.

HAPPY!!! @sunlifeorganics

A post shared by khalilrafati (@khalilrafati) on

 

Povesť o Rafitiho vychýrených životabudičoch sa rýchlo rozšírila po celom Malibu a ľudia z vonku začali navštevovať centrum len kvôli jeho smoothies. To však nebol jediný úspech, muž si totižto na pacientoch všimol, ako veľmi im pri zotavovaní pomáhajú práve jeho nápoje. Rozhodol sa preto otvoriť si SunLife Organics podnik, na ktorý mu finančne prispel profesionálny gambler. Ten mu dával postupne 50.000 dolárov v minciach. Rafitiho heslom sa stali tri slová: Milovať, liečiť a inšpirovať. V súčasnosti predáva vyše 30 druhov zdravých nápojov, smoothies, proteínových šejkov či kávy. Medzi pravidelných klientov patrí napríklad David Duchovny alebo frontman kapely Red Hot Chili Peppers Anthony Kiedis. Khalil sa okrem toho venuje aj športu a z kedysi vychudnutého závisláka je dnes poriadny chlap, ktorý vás privíta s úsmevom a vám by ani nenapadlo, že pred pár rokmi ešte nevedel, či sa vôbec dožije rána.

I Still Belive

A post shared by khalilrafati (@khalilrafati) on

Here we go!!!

A post shared by khalilrafati (@khalilrafati) on

Happy Memorial Day Weekend!

A post shared by khalilrafati (@khalilrafati) on

Stronger every day!

A post shared by khalilrafati (@khalilrafati) on

Zdroj: dailymail.co.uk | Foto: Instagram

AK SA VÁM ČLÁNOK PÁČIL, PODPORTE HO:
Zuzu
Najradšej má bláznov, taliansku kuchyňu a smiech. Servítku si dáva pred ústa len keď si potrebuje odtlačiť rúž. Píše pre vás o všetkom, čo je zaujímavé, inšpiratívne a provokujúce.