Zdeno Chára podal v tohtoročnom play-off naozaj heroický výkon, ktorý sa vo veľkom rozoberá nielen na Slovensku, ale aj v zámorí. Napriek tomu, že tento muž odohral finálovú sériu so zlomenou čeľusťou, po konci nešťastného 7. zápasu si neodpustil jasné vyjadrenie. Toto je skutočný bojovník!

Boston siedmy zápas finálovej série nezvládol a prehral so St. Louis 1:4. Zdeno Chára podal neskutočný výkon a hral i cez bolesť, ale na vytúžený Stanley Cup to nestačilo. Možno by niekto očakával, že po takomto krušnom play-off a nešťastnej prehre by Zdeno Chára zvažoval aj koniec kariéry. Síce s Bostonom nedávno podpísal ročné predĺženie kontraktu, ale predsa len má už 42 rokov a tohtoročné play-off mu dalo poriadne zabrať.

Opak je však pravdou. Zdeno Chára síce v pozápasovom rozhovore viditeľne potláčal slzy smútku a pravdepodobne i bolesti, všetkých zámorských novinárov ale jasne odrovnal jednoznačným vyhlásením. „Niekedy vás takéto prehry posilnia a ja verím, že tento tím má v budúcej sezóne opäť na finále a môže v ňom zvíťaziť.“ 

Len pár minút po tom, ako sa pre neho skončila sezóna, ktorú dohrával s vypätím všetkých síl a so zlomenou čeľusťou, sa už Zdeno Chára pozeral na novú výzvu a teda na zisk Stanley Cupu v roku 2020. Na sociálnych sieťach ako Facebook či Twitter teraz možno nájsť stovky, možno dokonca až tisícky ďakovných a obdivných vyjadrení od fanúšikov Bostonu.

Zdroj: YouTube | Foto|Video: YouTube