Všetci si dobre vieme predstaviť obézneho človeka, títo ľudia sú často vystavení posmeškom, predovšetkým ešte v detskom veku. No v mnohých prípadoch za to človek nemôže, aj keď je pravda, že aj s rôznymi vrodenými chorobami sa dá len ťažko bojovať. Američan menom Jon Brower Minnoch však tromfol všetkých, pričom v tomto prípade treba napísať, bohužiaľ. Keby sme tento rekord neoverili vo viacerých zdrojoch, neverili by sme!Jon Brower Minnoch (narodený v roku 1941) trpel od detstva vďaka rôznym zdravotným problémom obezitou. Tá mu následne spôsobovala ďalšie problémy, ktoré sa na seba nabaľovali. A netreba sa tomu čudovať, veď ako 12-ročný chlapec mal 120 kilogramov, hoci jeho rovesníci nedosahovali ani polovičnú hodnotu. Johnova hmotnosť sa ale na tomto čísle nezastavila a neustále priberal. V roku 1963 ako 22-ročný mal už 178 kíl a keďže pravdepodobne včas nevyhľadal lekársku ani inú pomoc, pomaly sa prestával podobať na človeka. Ani my sme tomu najprv nechceli uveriť, no oficiálne lekárske správy z roku 1978 by klamať nemali. Keď bol hospitalizovaný v nemocnici v Seattli, vážil 635 kilogramov. Naozaj šesťsto tridsaťpäť kíl, nie je to chyba! V tej dobe mu zlyhali viaceré orgány, čomu sa, samozrejme, netreba čudovať. Po prevoze do nemocnice ho (doslova) prevaľovalo 13 zdravotníkov.

Jon Brower Minnoch

V tej chvíli sa ho ujal Dr. Robert Schwartz a s mužom, ktorý nebol schopný kráčať, sedieť a nieto ešte niečo robiť, sa začali diať zázraky. Doktor mu postupne znižoval dávky jedla, kalórií, následkom čoho John dokázal za 5 rokov schudnúť neskutočných 419 kilogramov. To je taktiež rekord, ktorý nemá konkurenciu.

V roku 1981 bol však znovu hospitalizovaný, v tom čase mal už opäť viac než 300 kg. Muž napokon zomrel pred 42. narodeninami v roku 1983 a s hmotnosťou 362 kg. Zomrieť sa rozhodol prakticky sám, keďže krátko predtým liečbu prerušil.

Zdroj: wikipedia, guinnessworldrecords.com, topsixlist.com | Foto: cbsnews1.cbsistatic.com