Čína je najľudnatejšou krajinou sveta a vďaka svojmu neuveriteľnému progresu sa dá o nej hovoriť ako o svetovej veľmoci. Zároveň je však plná protikladov. Na jednej strane sa tu nachádzajú najlepšie hodnotené univerzity sveta a obrovské moderné mestá plné luxusu, na strane druhej vysoká negramotnosť a milióny chudobných robotníkov pracujúcich prakticky len za jedlo.

V súčasnosti je Čína absolútnou veľmocou, čo sa týka vývozu výrobkov. Nikto sa ale nepýta, kto a v akých podmienkach tieto veci produkuje. Prednedávnom však vyšla na povrch priam zarážajúca informácia, ktorá dokonca šokovala aj samotných obyvateľov Číny.

Čo sa stane u nás zamestnancovi, ktorý nestihne urobiť svoju prácu včas, prípadne ju neodvedie dobre? I keď bude potrestaný, väčšinou to ostane pri slovnom dohovore, v horšom prípade pri odobratých prémiach a v tom najhoršom príde o džob. Spôsoby trestania na pracovisku, o ktorých informovali na internete Číňania, však vyrážajú dych.

V tejto krajine totižto dodnes fungujú telesné či iné zarážajúce tresty – bitie po zadku pred kolegami alebo nútenie do jedenia odporných potravín, akou je napríklad ǔguā, teda tekvica s nepríjemne trpkou chuťou. Jedným z extrémov, ktorý sa dokonca začal vyšetrovať, bol prípad núteného pitia vody zo záchoda, kedy sa následne u niektorých zamestnancov vyskytli problémy s prijímaním potravy a skončili tak hospotalizáciou v nemocnici.

Viete si predstaviť podobné tresty i u nás? My teda rozhodne nie…

Zdroj: ladbible.com | Foto: giphy.com, Twitter