Aktuálne najväčší slovenský hit Mandolína od Adama Ďuricu sa už dočkal niekoľkých coververzií, ale jedna z nich je naozaj špeciálna. Patrí dievčine pochádzajúcej dokonca až z ďalekého Anglicka!Na to, že slovenskí hudobníci dávajú radi do parády zahraničné skladby, sme zvyknutí asi už od doby kamennej. Avšak raz za sto rokov sa stane aj zázrak a dôjde k opačnej situácii ako v prípade skladby Mandolína, ktorú si do svojho medzinárodného projektu požičala 17-roćná Angličanka Bridget Moran.

Prečítajte si tiež: Adam Ďurica predstavil nový singel! Prekoná Neľutujem?

Na Youtube kanáli mladej speváčky možno nájsť coververzie skladieb z rôznych štátov Európy, no Mandolína si za jeden týždeň vyslúžila takmer 150 000 zhliadnutí, pričom ostatné skladby sa s počtom videní okolo tisícky na ňu absolútne nechytajú!

10685573_609684585808913_6024880330729355078_n
Speváčka je z pozitívnych ohlasov nesmierne nadšená a prekvapená. No na svojom facebookovom profile nešetril radostnými ováciami ani samotný autor skladby Adam Ďurica.

„Dostal som perfektný novoročný pozdrav od anglickej pesničkárky Bridget Moran, ktorá ako ona hovorí vo videu, omylom narazila na pesničku Mandolína a tak sa jej zapáčila, že ju prespievala na Youtube. Musím povedať, že má rozkošnú slovenčinu :). Takýto novoročný štart sa mi páči :).“