Pamätáte si na väzňa Ľubomíra Behana, ktorému sa v júni podarilo ujsť z najstráženejšej slovenskej väznice v Leopoldove? Polícia ho dnes po takmer štyroch mesiacoch opäť vypátrala! Pri zásahu ale Behan ušiel znova…

Ako z nevydarenej grotesky. Slovenská polícia sa môže tešiť na ďalšiu vlnu posmešných diskusií, keď sa jej síce po necelých 4 mesiacoch podarilo nájsť väzenského utečenca z Leopoldova, avšak Behana elitné zložky opätovne stratili. Stalo sa tak dnes, kedy vycvičené komando vtrhlo do domu Behanovho otca v obci Ostrov, ktorý mal svojho syna pred spravodlivosťou ukrývať. Väzňa mal pritom zradiť jeho dobrý kamarát, ktorý polícii určil jeho polohu a sám následne utiekol do Írska.

Hoci sa polícii podarilo Behana v dome jeho otca skutočne zadržať, dlho sa jej členovia netešili. Väzeň, ktorý mal byť oblečený len v spodnom prádle, totiž opätovne ušiel. Terén v okolí domu a dediny svojho otca pritom pozná viac než dobre a podľa slov obyvateľov tak môže byť ešte veľký problém Behana vypátrať. Polícia začína prehľadávať okolité polia a lesy, nad miestnym poľnohospodárskym družstvom, kam mali jeho kroky údajne smerovať, zasa neprestajne krúži vrtuľník ministerstva vnútra.

Elitné komando sa dokonca vybralo aj do okolitých domov, ktoré teraz dôkladne prehľadáva. Miestni obyvatelia tvrdia, že po celom okolí sa prechádzajú od hláv po päty ozbrojení ťažkoodenci, ktorí svojím správaním a vystupovaním naháňajú každému strach.

Foto: Dennikn.sk, Kosicednes.sk