Meno Kjell Inge Rokke zrejme mnohým z nás nič nehovorí. Napriek tomu sa jeho majetok odhaduje na viac než dve miliardy dolárov. Bývalý rybár sa stal medzičasom ropným magnátom, no jeho vzťah k moru, pri ktorom vyrastal, mu evidentne ostal.Podobne ako Bill Gates či Mark Zuckerberg aj tento 58-ročný muž plánuje využiť svoje peniaze na niečo prospešné pre celú spoločnosť. Drvivú väčšinu chce využiť na vyčistenie svetových morí a oceánov od nečistoty.

Jeho zámerom je financovanie obrovskej lode, prípadne niekoľkých lodí brázdiacich svetovými oceánmi, a zbavovať ich predovšetkým plastov. Jedna taká loď, na ktorej palube by mala byť tridsaťčlenná posádka, by mala denne zbaviť oceány až piatich ton plastov.

Ako potvrdil sám Kjell Inge Rokke, toto má byť len prvý krok jeho šľachetných počinov.

Zdroj: etrend.sk | Foto: YouTube

AK SA VÁM ČLÁNOK PÁČIL, PODPORTE HO:
Martin F
Chalan, ktorý vyrastal v byte oproti futbalovému štadiónu v meste so športovým duchom - v Dubnici nad Váhom. Milujem šport, najmä futbal, v telke nepohrdnem ani tenisom, basketbalom, hokejom ... a posledný rok som sa stal tak trochu závislý na šípkach. Život si taktiež neviem predstaviť bez rockovej/metalovej hudby. ... a samozrejme bez vtipov a srandy, ktorú veľmi nerád kazím a nemám problém si robiť ju ani sám zo seba