Pracovný trh je síce široký, ale ako v každej oblasti, aj tu existujú poriadne protipóly. Buď máte prácu snov, ktorú vám závidí každý, alebo takú, ktorú nechce robiť nikto. V jednom zo zamestnaní, ktoré by ste pravdepodobne vykonávať nechceli, pôsobí aj krásna Donna Nayler. Jej práca je totiž maximálne nechutná a morbídna!Sme zvyknutí, že krásne dievčatá si zvyčajne nemajú problém nájsť pohodlné zamestnanie s kvalitným ohodnotením. Austrálčanka Donna Nayler vyzerá tiež skvele a pôvodne pracovala ako kaderníčka. Jej mzda však nebola bohviečo, a preto sa rozhodla pre iné zamestnanie. Také, z ktorého sa mnohým ľuďom dvíha žalúdok. Donna totiž čistí miesta činu!

Krvou postriekané domy, rozkladajúce sa telá či štipľavo páchnuce zvyšky predmestských metanfetamínových laboratórií – s týmto všetkým sa Donna stretáva denne. Jej úlohou je odpratať zvyšky tiel, orgány, krv a iný biologický materiál. Miesto činu proste po jej odchode musí vyzerať, ako keby sa tam nič nestalo. Nie vždy sa však dá všetko vyčistiť. “Niekedy musia byť dosky vytrhnuté zo stien. Zápach, ktorý tam pretrváva, pach smrti, si to vyžaduje,” hovorí o svojom povolaní Donna Nayler.

donna nayler

“Raz som vošla do domu a bolo tam dievča, ktoré kompletne vypitval jej priateľ. Jej žalúdok naplnil pracím práškom. Vraj, aby necítil ten zápach.” Ani táto drsná vražda však pre ňu nie je to najhoršie, čo videla. “Zažila som prípad, po ktorom som s touto prácou chcela skončiť, pretože mi zlomila srdce. Do mojich rúk sa dostalo brutálne zavraždené dvojmesačné dieťa. Matka skončila v nemocnici po tom, ako sa ju pokúsil zabiť manžel, ktorý zabil seba aj dieťa.”

Síce nie je fanúšičkou hororov, no tvrdí, že niektoré násilné filmové pasáže nemajú ďaleko od reality: “Takmer v každej hororovej scéne vrah naháňa dievča a ono sa ide skryť do svojej spálne. A to je naozaj pravda, síce nachádzame stopy po celom byte, ich mŕtve telo takmer vždy nájdeme v ich vlastnej izbe.” Dodáva, že je to prirodzený pud sebazáchovy a kvôli nemu utekáte na miesto, kde sa cítite bezpečne, no dvere vás dokážu uväzniť. Podľa Donny by ste mali okamžite utekať von z domu.

donna nayler

Donna tvrdí, že túto morbídnu prácu robí pre to, aby uživila rodinu a je úplná profesionálka. Zdá sa však, že s čistením miest činu možno skončí. O svojich mrazivých zážitkoch totiž vydala knihu a vyzerá to tak, že z nej bude bestseller. A ak sa pýtate, prečo Donna vykonáva práve toto zamestnanie, odpoveď je jednoduchá. Ako čistič miesta činu si môžete zarobiť aj 80 000 dolárov ročne (cca 71 000 €). Tak čo, išli by ste do toho?

P.S.: Možno aj takéto prípady musí Donna občas riešiť :D

Zdroj: Dailymail.co.uk | Foto: Facebook.com

AK SA VÁM ČLÁNOK PÁČIL, PODPORTE HO:
Andrej
Mal by som sa venovať štúdiu, no radšej prokrastinujem a píšem články. Sorry, mami. Ženy, šport, zábava (toto poradie nezamieňať s rebríčkom priorít...alebo?).