Spraviť atrakciu z akejkoľvek starej stavby, ktorá má svoje najlepšie dni už za sebou, je pre developerov výzva. Novú podobu dostala aj jedna zo štyroch námorných pevností pri anglickom prístave Portsmouth, Hampshire. Námorná penosť Spitbank Fort sa začala stavať v roku 1861 a dokončená bola v roku 1878. V roku 1962 bola pevnosť vyhlásená za nepotrebnú a v roku 1982 bola zbavená celého bojového vybavenia. Momentálne je z kruhovej stavby o priemere 49,4 metra luxusný hotel. V roku 2012 prešla pevnosť do rúk súkromnej spoločnosti, ktorá z nej vybudovala unikátne miesto, ktoré si získalo množstvo pozitívnych recenzií po celom svete.

Bývala námorná pevnosť má dnes všetko, čo má dobrý hotel mať. Nachádza sa tu tanečná sála, bazén, vínna pivnica, sauna, herné miestnosti, knižnica, telocvičňa a stále horiace ohnisko. Hotel má 9 spálni, kde sa vyspí 16 ľudí, ponúka intimitu a súkromie. Ideálny je na usporiadanie súkromných párty, ale pokojne vám tu zorganizujú aj svadbu. Kapacita pre tento typ udalostí je  60 ľudí.

Luxusný hotel sa nachádza len dve hodiny jazdy autom od Londýna, z prístavu trvá plavba loďou ešte 30 minút a potom ste už úplne odrezaný od zbytku sveta. Z celého prevedenia hotela dýcha absolútna anglická nostalgia, pri rekonštrukcii sa pevnosti ponechal nádych histórie, ktorý sa spojil s modernou funkčnosťou a komfortom, aký sa v dnešnej spoločnosti vyžaduje.

Dať si tu ráno raňajky alebo neskôr obed a medzitým si vychutnávať výhľad na more a neďaleký prístav je vraj “nenormálne” romantické.

Pevnosť teraz

Pevnosť predtým