Biológia patrí medzi menej obľúbené predmety,  pretože veda o ľudskom tele je celkom zložitá a niektorí študenti ju pomalšie chápu. Debby Heerkens je učiteľkou biológie, ktorá prišla s novým spôsobom, ako zvýšiť záujem žiakov v triede o tento predmet.Dnes nachádzame v učebniciach texty, ktoré dávajú deťom často zabrať a mnoho žiakov to radšej vzdá, ako by sa malo trápiť dlhým rozmýšľaním. Aj komplikovaný výklad učiteľa niekedy spôsobí, že to do hlavy nejako nejde. V Holandsku na škole Groene Hart Rijnwoude učiteľka Debby vysvetľuje, ako prebiehajú procesy v tele, avšak veľmi netradičným spôsobom.

Počas vyučujúcej hodiny sa Debby postavila na stôl, vyzliekla si svoje šaty a pod nimi mala spandexový oblek znázorňujúci svaly a orgány ľudského tela. Žiakom sa v triede neskôr ukázala aj v čiernom oblečení, na ktorom  boli bielou farbou naznačené kosti. Kreatívnej učiteľke sa tento nápad zrodil vo chvíli, keď počas prechádzky v meste zbadala ženu s podobnými „kostrovými“ legínami. Hneď sa vybrala na nákup a našla aj ďalšie zaujímavé kúsky.

Skôr, ako išla nakúpiť nezvyčajné učebné pomôcky, sa poradila aj s riaditeľom školy, či takéto prezentovanie ľudského tela schváli. On súhlasil a odvtedy, čo sa jej spôsob výučby zaviedol na škole, si predmet obľúbilo oveľa viac študentov.

ucitelka1 ucitelka ucitelka3

Zdroj a foto: earthporm.com, facebook.com