O príchode Netflixu na Slovensko sme vás neoficiálne informovali už takmer pred rokom. Včera služba oficiálne potvrdila rozšírenie svojich služieb do takmer celého sveta, vrátane Slovenska! Ak ste doteraz Netflix nepoznali, čítajte pozorne. Dozviete sa všetko potrebné.

 

Čo je Netflix?

Netflix je najväčšia služba na svete poskytujúca zákazníkom online filmy, seriály a relácie z celého sveta na jednom mieste. Za mesačný poplatok môžete sledovať aj najnovšie tituly a najlepšie je, že legálne! V databáze Netflixu nájdete doslova desaťtisíce filmov. Nevýhodou však je, že slovenčiny sa ešte dlho, možno nikdy, nedočkáme. Rovnako ani slovenských titulkov. Väčšina programov je dostupná v najrozšírenejších svetových jazykoch, angličtine, nemčine, španielčine, francúzštine. Nezúfajte, čítajte ďalej a dozviete sa, že na titulky existuje riešenie.

Netflix ponuka 2 Netflix ponuka

Koľko ma to bude stáť?

Prvý mesiac nič. Pre Slovákov geniálny marketing. Netflix ponúka novoregistrovaným zákazníkom prvý mesiac zdarma. Ak nechcete ďalej platiť, musíte zrušiť svoj účet. Ak platiť chcete, máte na výber tri možnosti:

– 7,99 eur za Basic program v základnej kvalite, podporuje sledovanie na iba jednom zariadení
– 9,99 za Standard program podporujúci HD kvalitu a sledovanie na dvoch zariadeniach súčasne
– 11,99 za Premium, pri ktorom môžete rozšafne sledovať 4 programy naraz v HD a Ultra HD (4K) kvalite

Poplatok je konečný, vrátane DPH a umožňuje sledovať celý obsah Netflixu bez obmedzení.

Kde môžem Netflix sledovať?

Prakticky už všade, ak nemáte televízor z roku pána. Smart TV, počítače, tablety, smartfony, Apple TV, Blue-Ray prehrávače, PlayStation, Xbox a mnohé iné. Samozrejme, musíte byť online s dostatkom voľných dát, ideálne neobmedzene.

Má Netflix nevýhody?

Určite áno. Ak si chcete užiť sledovanie Netflixu, musíte mať dobrú znalosť svetového jazyka. Ako sme už spomenuli, o slovenskom dabingu či titulkoch môžete iba snívať. Rovnako aj fungovanie služby je celé v angličtine. Tvorcovia skrátka počítajú s tým, že ak ste natoľko moderný, aby ste obmedzili regionálne televízie a sledovali Netflix, cudzí jazyk vám nerobí problémy. Do budúcna však možno počítať aj s rozšírením dabingu a titulkov do iných jazykov.

Včera sa napríklad objavili titulky a dabing v poľštine. Čiže je tu malá nádej, že sa toho dočkáme aj na (Česko)Slovenskom trhu.

Ako na české titulky do Netflixu?

Áno, sľúbili sme vám riešenie. Slovenské titulky v Netflixe nenájdete. Nájdete však riešenie, ako ich doň ľahko dostať. Použite online konvertor SubFlicks, ktorý ľahko preformátuje štandardné titulky na formát, ktorý Netflix podporuje. Nemáte za čo.:)

Aké sú iné možnosti?

Konkurencia Netflixu je rozsiahla aj v našich končinách.

Google Movies

Výhodou je, že mnohé filmy sú dabované v slovenčine alebo češtine, nevýhodou, že za každý film platíte zvlášť. Ak ho chcete iba vidieť, platíte menej, ak si ho chcete uložiť navždy, platíte logicky viac. Napríklad, sledovanie Krstného otca vás bude stáť 2,99 eur (máte na to 24 hodín), ak ho chcete v archíve navždy, zaplatíte 7,99 eur. V porovnaní s Netflixom pomerne drahé. Vidíte? Nie nadarmo vám učiteľka tĺkla do hlavy „uč sa tú angličtinu, synku“.

899

Apple iTunes

Výhodou sú rovnako mnohé snímky s titulkami, ktorým budete rozumieť aj bez znalosti cudzieho jazyka. Nevýhoda je zrejmá, musíte vlastniť zariadenie s jabĺčkom a rovnako ako pri Google Movies si za jednotlivé tituly budete musieť zaplatiť.

iTunes Store

HBO GO

Spomenieme iba nevýhodu, ak nemáte HBO predplatené u svojho poskytovateľa televíznych služieb, nebude ani „Go“.

2016-01-07 08.34.11

Voyo

Veľkou výhodou je, že ide o prakticky domáci produkt, nájdete v ňom teda veľké množstvo titulov s našim dabingom, prípadne s titulkami. Nevýhodou je podstatne obmedzenejšia ponuka titulov.

900