Nemecká verejnoprávna televízia ARD si do svojej relácie prizvala radikálnu moslimku, ktorá stojí za Islamským štátom. Po prvýkrát teda radikálni moslimovia dostali priestor v oficiálnej politickej diskusii.Radikálna moslimka menom Nora Illi prišla do televízie odetá v klasickom habite zvanom Nikáb. Ako sama uviedla, ten považuje za závoj slobody a sebaurčenia. Podľa Nory sú moslimovia v Nemecku prudko utláčaní a práve preto sa radikalizujú. Nemecké úrady údajne obmedzujú moslimskú náboženskú slobodu a práve preto sú moslimovia nútení za ňu bojovať:

„Moslimovia by mali mať nárok na päť modlitieb denne, a to bez ohľadu na to, či sú v práci alebo sa práve nachádzajú vo verejných budovách. V opačnom prípade ide o jednoznačné obmedzenie náboženskej slobody. Ak naši ľudia necítia dostatočný rešpekt svojho okolia, sú nútení k veciam pristupovať radikálne!!”

schranka-36

Prečítajte si tiež:

ISIS prehovoril k Európanom: “6 dôvodov, pre ktoré vás nenávidíme!”

 

Po odvysielaní relácie sa na televíznu stanicu ARD začala valiť obrovská vlna kritiky. Odborník na islamskú kultúru Ahmad Mansour označil reláciu za propagandistickú a nehodnú vysielania. Nemecká televízia si však za obsahom stojí a zdôrazňuje fakt, že do relácie boli prizvané všetky strany.

Zdroj|Foto: YouTube

AK SA VÁM ČLÁNOK PÁČIL, PODPORTE HO:
Alabuk
Šéfredaktor momentálne najrýchlejšie rastúceho portálu pre mladých - FUNmagazín.sk. Je mladý, trochu uhundraný, no vždy pripravený vás zásobovať množstvom videí a zaujímavostí z celého sveta!