Keď príde v diskusii na otázku milovania sa, mnoho ľudí si myslí, že ženy tesne po 20-tke si to užívajú najviac, pretože sú v podstate bezstarostné, učia sa nové veci a radi experimentujú. To je ale omyl! Aspoň to teda naznačujú výskumy spoločnosti Natural Cycles, ktorá sa špecializuje na antikoncepciu.

Do výskumu bolo zapojených viac ako 2600 žien, pričom cieľom bolo zistiť, v akom veku majú ženy najväčší počet a najlepšie orga*my. Ženy boli rozdelené do skupín – vo veku 23 a mladšie, 23 až 36-ročné a napokon ženy staršie než 36 rokov. Výsledkom bolo, že najstaršia skupina žien má s*x najčastejšie. 90 % žien starších než 36 rokov má styk aspoň raz do mesiaca. Stredná skupina žien bola druhá a ženy do 23 rokov v tomto rebríčku skončili posledné.

Podobne dopadli aj výsledky, čo sa týka počtu dosiahnutých vyvrcholení. Najhoršie dopadli najmladšie ženy, zatiaľ čo staršie než 36 rokov sa zdôverili, že majú najuspokojivejšie orgazmy a dosahujú ich veľmi často. Výsledky možno nie sú tak prekvapivé, ako sa na prvý pohľad zdá. Staršie ženy totiž už majú v tomto smere isté skúsenosti a vedia, čo chcú. „Veľa žien, s ktorými sa rozprávam, vedia, čo ich nabudí a naopak. Tiež vedia dostatočne komunikovať so svojím partnerom,“ ozrejmil dôvod výsledkov s*xuálny terapeut Ian Kerner, Phd.

Významným faktorom môžu byť aj sociálno-emocionálne a psychologické faktory. Mnoho starších žien sa už usadilo, čo prispieva k ich pocitom bezpečnosti a dôvery. Páni, ak si to teda vaša “mladá” neužíva dostatočne, hlavu hore, zrejme do svojho TOP veku ešte len príde.

Zdroj: Fhm.com.ph | Foto: Pixabay.com, Twitter