Poznáte tých týpkov, ktorí sa ihneď po tom, čo zbalia nejakú kočku, zmenia z nonstop párty-boyov na utiahnutých domasedov? Za normálnych okolností máte od nich nespočetné množstvo správ, SMSiek a zmeškaných hovorov o tom, či a kam idete s nimi na kávu, podvečer na jedno pivečko a večer na diskotéku, aby im neušla ani jedna malinkatá príležitosť spoznať nejakú tú zoznámenia či nezáväzného sexu chtivú návštevníčku večerného lokálu vo vašom meste. 

Majetníček

Často ide o miernych introvertov alebo jedináčikov, tam je to azda najviditeľnejšie. Tí totiž nie sú zvyknutí, aby sa o niečo delili. Je pre nich neprípustné, aby ich frajerka bola vystavená iba náznaku príležitosti čo i len malého flirtíku s iným. Sú to žiarlivci, majetníci a neprajníci v jednom. Vo vzťahu kamoš – kamoš to tak ani nespoznáte, pokiaľ nepríde láska. Zamilovanie sa. Často sa títo hezouni len tak ľahko nezamilujú, musí ísť vždy o exkluzívnu pipenku, často na úrovni ich hodnoty alebo nad ich hodnotu.

Nedajú jej dýchať

Takýto boreček je schopný svoju pipku nakvrartírovať k sebe domov už na druhý deň po prvom rande. Čo je však najhoršie, odcudziť sa od všetkého doteraz zabehnutého a uzatvoriť sa do svojho sveta, pričom vlastne zavrie svoju babenku do akejsi alternatívy zlatej klietky. Nevedomky, samozrejme. On totiž robí iba to, čo mu prikazujú pudy, chrániť si svoju korisť a eliminovať všetky vplyvy, ktoré by ho mohli o jeho úlovok obrať, uvedomujúc si, samozrejme, že úplne všetko eliminovať nedokáže, no pokúsiť sa aspoň minimalizovať všetky riziká na minimum.

Babenku to chvíľku baví

Veľká pozornosť, odvozy do práce, z práce. Výlety, spoločne trávený čas doma, pri najhoršom už aj spolu s rodičmi, spôsobí, že babenka nadobudne na určitú dobu dojem akéhosi bezpečia a tiež prestane vnímať okolitý svet. A môže to trvať celkom dlhú dobu, pokojne aj niekoľko desiatok mesiacov. Dokonca, ak sa k tomu pridá tehotenstvo, či dokonca niekedy stačí aj domáci miláčik a môže to trvať aj večne.

Osvietenie

Jedného dňa si však ako každý, kto je „uviazaný na zlatej reťazi“, uvedomí, o čo všetko prichádza tým, že sa takto fixuje na čas spoločne strávený iba medzi dvoma ľuďmi a dostaví sa stará známa ponorková choroba. Takíto dvaja ľudia sú totiž tak veľmi nezvyknutí ísť sa napríklad samostatne baviť, že to môže skončiť katastrofou. Ak sa aj také niečo vyskytne, že sa ocitnú každý v inom čase na inom mieste, stane sa z toho tradičná policajná akcia typu: „Buď sa ozveš každých 10 minút a nahlásiš, kde si, čo si, s kým si – alebo si ma neželaj”.

Často tragický koniec

Scenár môže byť aj taký, že si to uvedomí chlapec, v akom kŕči žijú, ale najčastejšie „utečie“ žena. Kto žil niekedy v takomto zovretí, vie, o čom tu je reč. Všetko je super, sex je perfektný, ale povedzme si úprimne a na rovinu a už sme o tom písali: ani ten najlepší viedenský rezeň vám nebude chutiť jesť každý deň a jednoducho raz prejdete okolo voňavého stejku a nebudete vedieť odolať.

Ako sa takému niečomu vyhnúť?

Ak ste na začiatku vzťahu, pracujte na tom, aby ste si zvykli, že nastanú situácie, kedy nebudete mať jeden druhého „na obojku“. Jednoducho sa buď navzájom nekonečne milujete alebo sa na to vyserte. Pretože extrémne žiarlenie, podozrievanie, vyzvedanie alebo chorobné kontrolovanie jeden druhého, jednoducho pevný vzťah nevytvorí. Ak si nedôverujete, nemilujete sa a nebuďte spolu.

Predstierajte nezáujem

Verte nám, ničím si ženu tak nezískate ako nezáujmom. Ide vaša frajerka na firemnú párty? Tešte sa z toho! Za prvé, vy môžete ísť s kamošmi do podniku – zabaviť sa, pokecať a ešte sa aj pokochať nejakými pipkami. To, samozrejme, neznamená, že budete neverný ;-). Za druhé, oddýchnete si od neustáleho napätia, kontrolovania sa a podozrievania sa. Môžete sa uvoľniť a venovať sa svojim priateľom. Keď dorazíte domov, tak jej napíšete SMS „Zlatko, som doma, chýbaš mi, ak sa ešte bavíš dobre sa zabav, ľúbim ťa“. Nič viac, nič menej! Nezaujímajte sa, kedy prišla! Nezaujímajte sa, s kým bola! Nezaujímajte sa, kde spala! Prekvapte ju: po tom, čo sa na druhý deň stretnete, prehoďte s nezáujmom: „Dúfam, že si sa dobre zabavila, miláčik“.

Prestaňte žiarliť, je to choré

Prestaňte ju kontrolovať, prestaňte ju bombardovať SMSkami, správami a telefonátmi. Doprajte jej priestor, nech si oddýchne od vás a nech ste si potom obaja vzácnejší! Ak ste na ňu nalepený ako poľovnícky pes, ona má obrovskú sebaistotu – vie, že nie je v ohrození. A všetci dobre vieme, že keď je koze dobre, ide sa šmýkať na ľad. Doprajte jej pocit, že „vy ste v pohode“ a že ste jednoducho nad vecou a nie ste od nej závislý.

418

Začne o vás opäť bojovať

Zostane zaskočená, bude sa viac snažiť, bude v neistote, či je ešte pekná, či sa vám páči. Bude si chcieť kúpiť nové prádlo a možno vám dovolí v posteli aj niečo nové. Pretože bude znova v „akvizičnom režime“ a bude sa chcieť snažiť o vašu pozornosť, o vaše dobíjanie. To je podstata súžitia muža a ženy a to jednoducho ženy chcú. Uvedomte si, čo ženy robia, ak idú samé na diskotéku. Chcú baliť chlapov, chcú flirtovať. V 99 % prípadoch k ničomu nepríde, pretože sú zadané, ale ten pocit, že sú ešte žiadané, kvôli tomu bola dnes u kaderníka, včera na manikúre, predvčerom v solárku a deň predtým na kozmetike. Dnes večer sa 3 hodiny čančala, česala a vyberala šaty. Pre ten jeden žiadostivý dopyt o to, či jej týpek môže zaplatiť drink alebo či jej nedá telefónne číslo. Vtedy je misia splnená.

Doprajte jej vlastný priestor

Preto doprajte aj sebe, aj jej svoj priestor. Svojich priateľov, priateľky, čas pre seba a svoje „vyložené nohy na stole“ bez toho, aby sa musela pred vami maľovať a neustále kontrolovať, či je všetko v poriadku. Na „svoje dni“, kedy nemá na nič chuť a najradšej by sa zavrela doma, ľahla si na gauč, pustila si Hriešnny tanec a zožrala k tomu celú Milku okrem chýbajúcej jednej tabličky (zlodeji!) :-).

Nechajte ju, nech si ide so svojimi kamarátkami pokotkodákať na kávičky a pobehať shoppingy.

Ste predsa chlap!

Vy si doprajte zase čas na seba, na svoje technohračky, autíčka, na svojich kamošov, rodinu, na večery pri pive alebo len tak si kliknite na ManMagazin.sk a pozrite si nejakú galériu superkočiek. To, prečo sa na tieto galérie pozeráme a že to takisto nie je žiaden podvod, je zase písane v tomto článku. A samozrejme, nezabudnite na to, že najlepší sex je sám so sebou ;-). Howk

AK SA VÁM ČLÁNOK PÁČIL, PODPORTE HO:
Ondrej
Šéfredaktor a zakladateľ. Stará sa o štruktúru magazínu, robí väčšinu hlavných rozhovorov, technologických a auto-moto článkov. O to, aby boli naši čitatelia spokojní sa stará osobne a dlho do noci odpovedá na ich e-maily a správy na Facebooku.