Podľa rôznych teórii planétu Zem navštevujú mimozemské bytosti už veľmi dlhý čas. A to ešte skôr, ako sú hlásené prvé prípady pozorovania UFO v moderných dejinách. Dokážu ich pravdivosť nedávno nájdené mince?Dvojica mužov z Egypta našla pri renovácii domu niekoľko záhadných starých mincí. Najzvláštnejšia z nich zobrazuje hlavu tvora, ktorý nápadne pripomína mimozemšťana. Má typické veľké oči, predĺženú lebku a namiesto nosa len dva nevýrazné otvory. Po jej obvode je vyrazený nápis v starej gréčtine.

mimozemska-minca

Na druhej z nich je ďalší zaujímavý výjav. Môžeme na nej vidieť niečo, čo sa veľmi podobá na lietajúci tanier, akoby vystrihnutý z hocijakého sci-fi filmového trháku. Pod ním šípky, ktoré podľa domnienok znázorňujú smer pohybu plavidla. Chcel jej autor poukázať na fakt, že pre neho nepoznaný stroj vzlietal? Alebo sa na mincu treba pozerať opačne a teda pristával?

To, či sú mince pravé alebo ide o podvrh či nemiestny vtip, potvrdí až vykonaná expertíza. Rozhodne však nedávajú spať mnohým nadšencom pre mimozemské civilizácie.

mimozemska-minca

Zdroj|Foto: thesun.co.uk