Bugatti Veyron, jedno z najdrahších áut predošlých rokov s výkonom 1000 konských síl sa stalo definitívne minulosťou. Hoci sa medzičasom objavili aj autá s väčším výkonom, Veyron sa navždy stane symbolom rýchlosti, výkonu a luxusu, aj keď bol najstratovejším projektom v histórií koncernu Volkswagen. Bugatti Chiron je nástupcom trónu, ktorý ešte ani nebol oficiálne predstavený a už je vypredaný.



Veyron sa zapísal do Guinessovej knihy rekordov ako najvýkonnejšie auto, Chiron ho prekoná. Vo výkone, v zrýchlení, zrejme aj v cene. Novinka od Bugatti bude mať výkon… Ak nesedíte, sadnite si. Chiron bude mať výkon okolo 1500 konských síl pochádzajúcich zo šestnásťvalca s objemom osem litrov podporený elektromotorom, pohon všetkých kolies a zrýchlenie z nuly na sto skôr, ako ste si prečítali informáciu o zrýchlení. Menej ako dve sekundy!

Napriek zálohe dva a pol milióna dolárov, ktorú museli zaplatiť záujemcovia, napriek faktu, že Chiron ešte ani nebol predstavený, je už vypredaný. Nuž, Vianoce sa blížia a čo poteší pod stromčekom viac ako kľúče od Bugatti?

Chiron 1

Chiron 2

Chiron 3