National Aeronautics and Space Administration (skr. NASA), alebo po slovensky tiež Národný úrad pre letectvo a vesmír, je najznámejším úradom zaoberajúcim sa výskumom vesmíru. NASA pritom každým dňom zbiera tisíce snímok Zeme z inej perspektívy, kedy na kompletný dohľad na našu bezpečnosť dohliada pomocou niekoľkých družíc. A práve jedna z nich odoslala na povrch Zeme fascinujúce video. Vesmírna stanica ISS, ktorá neustále obieha okolo Zeme rýchlosťou 8 km/s, okopíruje našu planétu každých 90 minút. Za neuveriteľne krátky čas pritom dokáže zozbierať tisíce snímok, vďaka ktorým má výskumný úrad NASA dokonalú kontrolu nad bezpečnosťou Zeme a dianím v jej okolí. ISS je vo svojej permanentnej činnosti už od roku 2000, odkedy sa na jej povrchu vystriedalo až 222 kozmonautov z 18 krajín sveta.

Približne 40 sekúnd dlhé video zobrazuje Zem v celej jej kráse z vesmíru, teda takú, akú ju počas expedícii môžu vidieť „vyvolení“. Nádherné zábery v sebe kombinujú záblesky spôsobené búrkovou činnosťou, vidieť možno aj umelo vytvorené osvetlenie, respektíve červenkastú auru zemskej atmosféry.

Zdroj: Youtube.com | Foto: Nasa.gov

AK SA VÁM ČLÁNOK PÁČIL, PODPORTE HO:
Lukáš
Normálny slovenský chalan, ktorý sa snaží užívať si každú sekundu svojho života. Medzi jeho záľuby patrí napríklad šport ale aj kultúra. Nebojí sa spraviť si srandu z čohokoľvek, ani sám zo seba.