Pod pojmom práca snov si možno predstaviť skutočne čokoľvek. Pre niekoho je snom pracovať vo vláde, pre niekoho na pláži s drinkom v ruke, pre niekoho zasa tvrdo makať v záhrade. Buďme k sebe ale úprimní, kto z nás by odmietol prácu, v ktorej by ste nerobili absolútne nič?Práve takúto prácu ponúka NASA, pričom získať môžete hneď dva rozdielne „džoby“. Tým prvým je absolútne ničnerobenie, pričom takýto program bude trvať 97 dní. Zatiaľ čo prvých 27 dní môžete využiť na prechádzku po budove, zvyšných 70 ostanete ležať na svojom lôžku a najprudší dovolený pohyb bude zaklonenie hlavy. NASA si dobre uvedomuje, že 70 dní je veľa, preto záujemcom umožní čítať si obľúbené knihy, hrať hry, pozerať filmy, respektíve komunikovať so svojimi známymi prostredníctvom Skype.

Nemenej zaujímavá je aj druhá práca, počas ktorej by ste sa nevyhli jednoduchým cvikom vo vodorovnej polohe. Hoci to môže znieť vyčerpávajúco, veľmi rýchlo vás upokojíme. Počas takýchto cvičení totiž budete vdychovať výpary z troch rôznych druhov konope. Celková dĺžka takéhoto kurzu činí presne 105 dní, teda o 8 viac, ako je tomu v prípade prvého kurzu implementujúceho absolútnu nečinnosť.

Projekt si kladie za cieľ odpovedať na jednoduchú otázku, a síce nájsť spôsob na to, ako by si astronauti mohli udržať pevné zdravie počas dlhej cesty vesmíru. Dlhodobé ležanie bez pohybu je totiž dokonalou simuláciou beztiaže, navyše, vedci môžu v kombinácii s inhaláciou drogy zistiť, ako by sa telo kozmonauta správalo pod vplyvom marihuany. Výskum si kladie za cieľ splniť tri úlohy:

  • Pochopiť, ako môžu fyziologické zmeny v kozme vplývať na misie astornautov.
  • Posúdiť vplyv fyziologického stavu na schopnosť plniť úlohy.
  • Určiť opatrenia, aby sa dokázal vplyv fyziologických zmien na úspešnosť misií.

Pochopiteľne, obe skupiny ľudí budú po celý čas monitorované odborníkmi, pričom záujemcom bude kontrolovaná činnosť srdca, úroveň krvného tlaku, ale aj iné funkcie tela. A teraz k tomu najzaujímavejšiemu – k platu. Samotná NASA ponúka záujemcom za splnenie úlohy 18 tisíc dolárov, a teda 1 200 USD týždenne. Slušná ponuka, čo poviete?

Zdroj: Cannasos.com | Foto: Youtube.com, Bastionrolero.blogspot.com

AK SA VÁM ČLÁNOK PÁČIL, PODPORTE HO:
Lukáš
Normálny slovenský chalan, ktorý sa snaží užívať si každú sekundu svojho života. Medzi jeho záľuby patrí napríklad šport ale aj kultúra. Nebojí sa spraviť si srandu z čohokoľvek, ani sám zo seba.