Zrejme ste už zachytili informáciu o tom, že NASA organizuje misiu, ktorej cieľom bude vyslať skupinu ľudí na Mars. Udeje sa tak síce až v roku 2030, záujemcovia o pobyt vo vesmíre sa ale môžu hlásiť už teraz. Americký Národný úrad pre letectvo a vesmír hľadá vhodných kandidátov na svoju misiu v roku 2030, ktorej úlohou bude dokázať fakt, že na Marse možno prežiť. Odborníci z NASA sa pritom rozhodli, že šancu dajú prakticky každému a do kozmu nepoletia len vyvolení. Ak teda máte ukončené vysokoškolské vzdelanie, ste odborníkom minimálne v jednej z humanitných, respektíve technických vied (biológia, psychológia, matematika) a túžite po štátnom občianstve USA, potom by ste túto ponuku nemali ignorovať.

Hoci sa to mnohým z vás môže zdať ako hotová samovražda, opak má byť pravdou. NASA chce aj prostredníctvom bežných občanov dokázať, že na Marse možno skutočne prežiť. Skupina dobrovoľníkov bude pritom pomocou kapsúl pravidelne dostávať potraviny a vodu. Navyše, obávať sa nemusíte ani faktu, že po skončení misie ostanete na pospas osudu. NASA totiž sľubuje, že vás opäť bezpečne prevezie na Zem.

Ak vás ponuka amerického Národného úradu pre letectvo a vesmír zaujala, potom by ste mali reagovať skutočne promptne a o občianstvo USA požiadať už v najbližších dňoch. Počet miest na vesmírnej lodi je totiž limitovaný, navyše, prihlášku možno podať len do polovice februára roku 2016. Po tomto termíne budú odborníci vyberať spomedzi záujemcov tých, ktorí sa misie reálne zúčastnia.

Zdroj: NASA