Hladinu alkoholu v krvi si ľudia merajú zvyčajne alkohol testermi, aby mali istotu, že môžu sadnúť za volant. Namerané hodnoty ale nie sú vždy presné a často sa aj po niekoľkých opakovaniach menia. Avšak spoločnosť BACtrack predstavila prevratný náramok na ruku, ktorý meria alkohol prostredníctvom potu v dlhodobejšom horizonte a informuje o vašom stave aj blízkych.

Zistiť, či môžete ráno po pánskej jazde šoférovať, nie je jednoduché a na lacnejšie alkohol testery sa nedá vždy spoľahnúť. Americká spoločnosť BACtrack, ktorá vyrába alkohol testery aj pre políciu, prišla s veľmi užitočným náramkom. Tento pomocník na ruku s názvom „Skyn“ monitoruje alkohol v krvi v dlhšom časovom úseku, avšak alkohol testerom používajúcich na fúkanie konkurovať aj tak nedokáže.

Časový úsek, za aký sa alkohol dostane cez kožu, môže trvať aj 45 minút. Funkciu, ktorú ešte Skyn ponúka, ocenia najmä blízki a známi. Náramok je totiž prostredníctvom nastavených kontaktov schopný informovať  iného človeka o tom, že ste práve požili alkohol. Cena tejto novinky zatiaľ nie je známa. Inteligentný náramok sa na trh dostane koncom tohto roka.naramok1

Zdroj: Engadget.com | Foto: Youtube.com