Svetový šampión Manny Pacquiao je prvý boxer v histórii, ktorý vybojoval desať svetových titulov v ôsmich rôznych váhových kategóriách. Tento športovec, ale aj herec a hudobník, bol ešte v roku 2010 zvolený do Snemovne reprezentantov Filipín, kde reprezentuje provinciu Sarangani. Počas svojej závratnej boxerskej kariéry zarobil milióny dolárov, z ktorých časť venoval svojim chudobným spoluobčanom.

Ako je známe, väčšina Filipínčanov žije v otrasnej chudobe, preto sa Manny Pacquiao rozhodol financovať rekonštrukciu ich domovov. Vďaka jeho pomoci sa do nových obydlí nasťahuje cez tisíc rodín.

Domy Filipíny

O svojich dobročinných úmysloch sa Pacquiao zmienil aj na sociálnej sieti. „Som šťastný, že môžem tieto domy v provincii Sarangani zasponzorovať z vlastného vrecka. Príjemcami bude viac ako tisíc rodín.“ Hoci niektorí jeho kritici tvrdia, že môže ísť z jeho strany o premyslený politický ťah, Filipínčania sú z jeho krokov nadšení. Mnoho rodín tu totiž doslova živorí a uvítajú každú pomoc, ktorá im umožní žiť v dôstojnešjích životných podmienkach.

V tomto videu si môžete vychutnať boxerské umenie fenomenálneho pästiara

https://www.youtube.com/watch?v=qu3gNoSjLis

Zdroj: Facebook.com, YouTube.com