Vianoce sú jedným z najdôležitejších sviatkov kresťanského kalendára. Bezpochyby sa na ne teší každý z nás. Ľudia sa navzájom obdarúvajú, trávia spoločné chvíle pred stromčekmi a vychutnávajú si atmosféru pri vianočných filmoch. Avšak každý národ slávi Vianoce svojským spôsobom, preto vám ManMagazin o najkrajšom dni v roku prináša zaujímavosti, o ktorých ste možno ani netušili.Vôbec prvá vianočná pohľadnica pochádza zo Škótska. Vydaná bola v roku 1841.

Každý vianočný stromček je ozdobený v priemere 75 rôznymi dekoráciami.

Doposiaľ najvyšší vianočný stromček meral 85 metrov a bol vyzdobený viac ako 3 miliónmi sviečok. Stromček sa nachádza v brazílskom Rio de Janeiro.

Vianočný stromček Rio De Janeiro

Ak by chcel Santa Claus stihnúť počas Štedrého večera navštíviť všetky deti, museli by byť 3000-násobne rýchlejší ako zvuk. V tomto prípade by navštívil viac ako 800 domácností za sekundu!

Počas prvej svetovej vojny si vojaci západného frontu dali 24. decembra voľno od bojovania. Začali spievať vianočné koledy. Dokonca sa nemeckí vojaci priblížili k zákopom spojencov a kričali “šťastné a veselé v anglickom jazyku. Vojaci sa zvítali, podali si ruky a niektorí z nich aj podarovali cigarety.

V Brazílii oslavujú Vianoce veľkým ohňostrojom.

Každoročne je počas Vianoc Santovi doručených viac ako 1 miliónov listov na jeho adresu: HOH OHO, Severný pól, Kanada.

V Nórsku obyvatelia platia počas novembra iba polovičnú daň. To znamená, že majú viac úspor pre vianočné nákupy.

V Japonsku je KFC obľúbenou súčasťou Štedrovečernej večere.

Tradícia vianočných stromčekov pochádza z Nemecka. Prvá tlačená zmienka o stromčekoch je z roku 1531.

Ozdobovanie vianočneho stromčeka

7 % prezlečených Santa Clausov v amerických obchodných domoch má za sebou kriminálnu minulosť.

Vianoce boli v Spojených štátoch amerických ilegálne až do roku 1836. Prvým americkým štátom, ktorý uznal Vianoce, bola Alabama.

Známa vianočná pieseň Jingle Bells bola pôvodne navrhnutá pre Deň vďakyvzdania.

Vianoce sa slávia na deň narodenia Ježiša Krista, 25. decembra. Avšak v Biblii neexistuje žiadna zmienka o tomto dátume, a preto väčšina historikov verí, že sa Ježiš Kristus narodil na jar.

Najpredávanejším singlom v histórii je pieseň “White Christmas” naspievaná Bingom Crosbym (pôvodne od Irvinga Berlina). Bolo z nej predaných viac ako 100 miliónov kópií.

Zdroj: blog.yourchoice.sk, facts.randomhistory.com, factslides.com, Foto: huffingtonpost.com, solidcare24.eu