Náhoda je blbec, nič nie je náhoda, náhoda existuje, nechajme to na náhodu. Každý z nás má k náhode iný prístup. Niektorí veria, že všetko je už tak trochu naplánované a my môžeme robiť čokoľvek, aj tak sa nevyhneme svojmu osudu, iní veria, že všetko sa deje iba tak spontánne, náhodou. V histórii sa udialo niekoľko náhod, ktoré sú až neuveriteľne neuveriteľné!Jedno dieťa, jeden muž, dva pády

Prvý neuveriteľný príbeh sa odohral v roku 1930 v americkom Detroite. Muž menom Joseph Figlock kráčal mestom, keď na neho spadlo dieťa. Vypadlo z okna nepozornej matke rovno na muža! Práve vďaka tomu, že nespadlo na zem prežilo, dokonca sa nikto z nich nezranil. O rok neskôr na neho spadlo presne to isté dieťa na presne tom istom mieste! Znovu, obaja prežili bez zranení. Neuveriteľné, no skutočné!

Reinkarnácia?

V roku 1988 zomrel legendárny taliansky staviteľ automobilov Enzo Ferrari. V roku 1988 sa narodil nemecký futbalista Mesut Özil. Kde tkvie náhoda? Neboli príbuzní a… pozrite si nasledujúcu fotografiu.

enzo

Mark Twain predpovedal svoju smrť

Spisovateľ Mark Twain sa narodil v roku 1835 počas viditeľnosti Halleyho kométy. Tento vesmírny objekt sa na oblohe zjavuje extrémne zriedkavo. V roku 1910 sa mala na nebi zjaviť znovu. Mark Twain o rok skôr povedal: “Narodil som sa s príchodom Halleyho kométy v roku 1835. Znovu prichádza budúci rok a očakávam, že odídem s ňou.” Zomrel deň po tom, ako sa hviezda vrátila na oblohu nad Zemou.

Spisovateľka našla svoju knihu

Americká spisovateľka Anne Parrish navštívila v roku 1920 Paríž. V jednom z obchodíkov našla starú knihu. Svojmu manželovi s radosťou hovorila o tom, že rovnakú mala, keď bola malá. On ju otvoril, prelistoval a na jednej zo strán našiel nápis “Anne Parrish, 209 N. Weber Street, Colorado Springs.” Bola to jej kniha z detstva!

Zdroj: earthables.com