Napriek nešťastnému koncu Titanicu v mnohých ľuďoch pri sledovaní filmu o ňom zavládla túžba po plavbe na takejto obrovskej lodi. Tí, v ktorých túžba ešte stále pretrváva, si budú môcť už čoskoro splniť svoj veľký sen, a to dokonca na ešte väčšom kolose než bol Titanic. Už čochvíľa by mal na svoju prvú cestu vyplávať najväčší parník na svete!

Loď Harmony of the Seas ešte ani nemá svoju finálnu podobu a už teraz je považovaná za najväčšiu výletnú loď. Vo Francúzsku na nej prebiehajú posledné práce a v apríli budúceho roka by už mala absolvovať svoju prvú plavbu z Barcelony do Ríma so zastávkami v Londýne a na Floride. Parník ešte čaká inštalácia komínov, dokončenie reštaurácií, obchodov, bazénov, tobogánov, ale aj klziska.

Titanic

25 faktov o “nepotopiteľnom” Titanicu, ktoré ste nevedeli!

 

Účastníci zájazdu si na lodi budú môcť užiť aj dve skalné steny na lezenie, basketbalové ihrisko či ihrisko na minigolf. Kapacitne bude môcť odviesť až 6 360 cestujúcich a 2 100 členov posádky. Také menšie mestečko, čo poviete? :)

loď1

Svojou veľkosťou loď prekonala aj slávny Titanic. Je totiž o 93 metrov dlhšia a 37,7 metrov širšia, čím je schopná odviesť až trikrát toľko ľudí než loď, na ktorej vznikla legendárna romanca medzi chudobným Jackom a bohatou Rose. Celkovo je parník 66 metrov široký, 70 metrov vysoký a dlhý 362 metrov

Tento piatok si nová loďka vyskúšala svoj debut na vode a preplávala dva kilometre do prístavišťa v západnom Francúzsku, kde sa bude dokončovať. Harmony of the Seas si za takmer miliardu eur objednala filiála americkej skupiny Royal Caribbean Cruises Ltd. Ako zadarmo. :)

 Foto: Youtube