Nie je žiadnym tajomstvom, že ženy sú citlivejšie stvorenia ako muži. No ani my nie sme bez emócií a sú to práve chlapi, ktorí dokážu napísať piesne či básne, ktoré lámu ženám srdcia. A skutočne niektoré, najmä v ťažších chvíľach, vedia chytiť za srdce aj nás, navonok tvrdých chlapov. My sme pre vás vybrali niekoľko klenotov, ktoré majú v sebe obrovskú emóciu. Veď posúďte sami!Tublatanka – Láska, drž ma nad hladinou

Ak nie Elán, tak potom je majstrom slovenských balád Tublatanka. Texty píše líder skupiny Maťo Ďurinda, ktorý patrí k najuznávanejším slovenským hudobníkom. Od tejto skupiny by sme mohli pridať aj viac balád, no rozhodli sme sa pre túto.

Gladiátor – Pieseň čiernych vrán

Miko Hladký taktiež dokáže napísať skvelé texty a po tom, čo Gladiátor prešiel od metalovej anglickej tvorby na tú našu, jemnejšiu, táto skupina vypustila do sveta viacero pomalších piesní, ktoré chytia za srdce.

Elán – Voda, čo ma drží nad vodou

Elánisti sú korunovaní králi slovenských balád, na svojom konte ich majú toľko, že by sa z nich dalo urobiť minimálne jedno 80-minútové CD. Ale vzhľadom na to, že sme vybrali od každého interpreta len jednu, ponúkame vám tú, ktorá odznela aj vo filme Fontána pre Zuzanu.

Šleha – Je mi ľúto

Na rozdiel od predošlých interpretov ide v tomto prípade o menej známu skupinu, no tento song patrí k tým najlepším baladám, aké boli v posledných rokoch na slovenskej scéne nahrané. Ak nie aj úplne najlepšia.

Metalinda – Angie

Takmer zabudnutá legenda slovenskej rockovej hudby tu má tiež svoje zastúpenie. Bezchybná pieseň Metalindy, v ktorej v tej dobe ešte spieval Paľo Drapák, má už viac než dvadsať rokov, no to jej na šarme neuberá.

Pavol Habera – Boli sme raz milovaní

Spevák skupiny TEAM a známy porotca Superstar, Pavol Habera, je síce rocker, no cit mu nie je cudzí. Toto je ten najlepší príklad.

Sám Sebou – Zrkadlo

Nedávno sme skupinu Sám Sebou zaradili do zoznamu interpretov, ktorým treba venovať pozornosť, a tentokrát sa ocitli aj v tomto rebríčku. Nie je to náhoda, pretože títo mladí chalani sa nielenže vedia do toho oprieť, ale majú aj silnú ľudskú stránku, ktorou si získali nejedného fanúšika.

Konflikt – In memoriam

Nekompromisní punkeri pod taktovkou Juryho sú na scéne štvrť storočie a za túto dobu sa stali najznámejšou a najúspešnejšou “československou” punkovou skupinou. To však neznamená, že nevedia mať cit, čo potvrdili v tejto piesni venovanej zosnulému kamarátovi.

Peter Nagy – Kristínka iba spí

Prečo sme do zoznamu zaradili aj túto pieseň? O tom snáď netreba polemizovať. Silné, krásne a smutné slová vložené do Kristínky nás proste prinútili ju sem dať. Bez diskusie…

Tak čo? Ktoré piesne by ste sem pridali vyi? A ktorá z týchto je pre vás tá naj? Napíšte nám do komentu! :)

Zdroj: Youtube, obrázky.eu

AK SA VÁM ČLÁNOK PÁČIL, PODPORTE HO:
Martin F
Chalan, ktorý vyrastal v byte oproti futbalovému štadiónu v meste so športovým duchom - v Dubnici nad Váhom. Milujem šport, najmä futbal, v telke nepohrdnem ani tenisom, basketbalom, hokejom ... a posledný rok som sa stal tak trochu závislý na šípkach. Život si taktiež neviem predstaviť bez rockovej/metalovej hudby. ... a samozrejme bez vtipov a srandy, ktorú veľmi nerád kazím a nemám problém si robiť ju ani sám zo seba