Predpokladáme, že zámerne nevyhľadávate škaredé farby. Austrálski vedci sú ale, zdá sa, opační. Vyžiadali si prieskum určujúci, ktorá farba ľudí odpudzuje najviac. Dôvod je pritom jednoduchý – táto farba vás má odnaučiť fajčiť.Spoločnosť GfK počas štvorročného výskumu na žiadosť vlády v Austrálii zistila, že najškaredšou farbou na svete je odtieň medzi hnedou a zelenou označovaný tiež ako Pantone 448C. Výskumníci z GfK sa na najškaredšiu farbu pýtali austrálskych fajčiarov, ktorí označili práve 448C ako najškaredší odtieň, aký kedy videli. Vyvolával v nich pocit smrti, špinu, no pripomínal tiež decht.

Ako už iste tušíte, hľadanie najškaredšej farby bezvýznamné nebolo. Austrálska vláda sa túto farbu rozhodla použiť na škatuľkách cigariet a pokúsi sa tak odpudiť čo najvyšší počet fajčiarov. Či takáto snaha prinesie úspech, to sa ukáže až v najbližších mesiacoch.

Foto: Glogster.com, Itsnicethat.com

AK SA VÁM ČLÁNOK PÁČIL, PODPORTE HO:
Lukáš
Normálny slovenský chalan, ktorý sa snaží užívať si každú sekundu svojho života. Medzi jeho záľuby patrí napríklad šport ale aj kultúra. Nebojí sa spraviť si srandu z čohokoľvek, ani sám zo seba.