Keď ste si doposiaľ mysleli, že romantická večera pri sviečkach je stopercentnou zárukou vydarenej noci, vyvedieme vás z omylu. Toto klišé funguje tak akurát v sladkých romantických filmoch, nie v realite. Prečo?Lebo s plným žalúdkom môžete mať problém podať v posteli heroický výkon a vašej drahej asi tiež nebude dvakrát príjemné vyzliecť sa pred vami s plným, nafúknutým bruchom. Okrem toho, po výdatnom kulinárskom zážitku budete obaja viac unavení ako vzrušení. A to už nehovoríme o všetkých tých telesných pochodoch, ktoré sa zvyknú dostaviť istý čas po jedle.

Na strane druhej, nebude to pravé orechové ani celkom nalačno, keď sa o vás pokúšajú mdloby. Ideálne je dať si predtým, ako sa dostanete do spálne, niečo ľahké a zapiť to pohárom kvalitného vína, ktoré príjemne uvoľní, ale neotupí zmysly. Takto si spoločné chvíle užijete oveľa intenzívnejšie ako po nejakej výdatnej romantickej večeri. A môžete si byť istý, že vám počas vzájomnej výmeny telesných tekutín obom tak vytrávi, že by ste pojedli aj klince. Áno, predpokladáte správne, teraz je ten najvhodnejší čas na romantickú večeru, hoci aj rovno v posteli a bez horiacich sviečok. Pridávame tri príbehy zo života, ktoré vás presvedčia o tom, že nekecáme.

Tip na ľahkú kulinársku predohru :-)

Vajíčka s kaviárom

Juraj, 33:

Na tej babe mi fakt záležalo a konečne sa mi ju podarilo dostať k sebe domov. Urobil som kurací vývar, stejky s omáčkou, pečené zemiaky, dokonca som sa zmohol aj na jednoduchý dezert. Kúpil som kvalitné víno, slávnostne som prestrel stôl, zapálil sviečky. Keď prišla, bola milo prekvapená, celá žiarila, tak sme sa navečerali, niečo popili a pomaly sme sa presunuli do spálne. Všetko prebiehalo celkom fajn, až kým sme sa poriadne nerozohnili. Keď išlo do tuhého, mal som v bruchu také kŕče, že som sa musel ospravedlniť a vybehnúť na toaletu. Keď som sa vrátil, musela na toaletu zase ona. Potom sme to nejako spoločnými silami dotiahli do zdarného konca, ale vtedy som sa zaprisahal, že už nikdy sa pred posteľnými radovánkami takto nenajem.

Keď išlo do tuhého, mal som v bruchu také kŕče, že som sa musel ospravedlniť a vybehnúť na toaletu.

Miro, 45:

Bol som na základnej vojenskej službe a prišla za mnou frajerka. Dlho sme spolu neboli a jedlo bolo to posledné, na čo sme mysleli. Milovali sme sa celé hodiny, strašne sme vyhladli, tak sme vybehli z hotela do mesta, či nebude niekde otvorená nejaká reštaurácia. Nebola. V tej dobe ešte nefungovali ani supermarkety s nonstop prevádzkou. Vrátili sme sa späť na izbu a zjedli sme dve kilá jabĺk, ktoré mi ona doniesla z domu. Dodnes sa z toho  smejeme.

Dagmar, 28:

Poznali sme sa už nejaký čas, schyľovalo sa k tomu najlepšiemu, keď ma môj frajer pozval na romantickú večeru. Nahodila som sa od vrchu po spodok do toho najlepšieho a šli sme do jednej fajn reštaurácie. Objednal víno a špecialitu šéfa kuchyne. Lenže ja som mala od trémy taký stiahnutý žalúdok, že som mala problém do seba dostať čokoľvek. Keď sa ma môj priateľ trochu sklamane opýtal, či mi nechutí, povedala som mu, že je to výborné a začala som jesť nasilu. Potom sme išli k nemu domov, ale mne bolo tak zle, že som nebola schopná sa s ním ani bozkávať, nieto ešte milovať. Ten večer skončil dosť trápne, ale na druhý deň som mu vysvetlila, v čom bol problém. Ľúto mi bolo len tej večere, lebo celá skončila v záchodovej mise.

Foto: Depositphotos.com, Pixabay.com

AK SA VÁM ČLÁNOK PÁČIL, PODPORTE HO:
Andrea
Milujem život, šport, hudbu, zvieratá, prírodu, knihy. Fascinujú ma zákutia ľudskej duše a medziľudské vzťahy. Veľmi rada jem a dlho spím. :-)