Rockové pecky, ktoré milujú všetky generácie a ktoré sú skutočne nezabudnuteľné. Do druého vydania sme však pre vás vybrali mierne jemnejšie piesne, čo im ale na dokonalosti určite neuberá.  Metallica

Legenda metalovej hudby má množstvo hitov, preto je dosť udivujúce, že stomiliónovú hranicu prekročil práve tento song.

Bryan Adams

Skvelý kanadský spevák s charakteristickým “chraplákom” má hneď niekoľko hitov, no na túto baladu sa zrejme žiadny nechytá. Proste “Everything I do” má niečo do seba.

Roxette

Švédske duo malo obrovský úspech, ktorý sa postupne rozmnožil z Európy aj do USA. Preslávilo sa viacerými baladami i rockovejšími piesňami, z ktorých na sto miliónov videní dosiahli viaceré, rovnako tak aj “Listen to your heart”.

Aerosmith

Americká rocková skupina s frontmanom Stevenom Tylerom taktiež zažila najväčšie úspechy s baladami, akou je aj “Crazy”.

R.E.M.

Túto pieseň možno podľa názvu až toľko ľudí nepozná, resp. názov skupiny nie je taký známy. No melódia piesne “Losing my religion” je svetoznáma…

Bon Jovi

SKupina, ktorá má viacero stomiliónových hitov, dokonca viac ako “len” stomiliónových. Také, aké sú obľúbené jej balady, sú obľúbené aj rýchlejšie piesne, ako napríklad “You give love a bad name”.

Led Zeppelin

Legendárna britská skupina zažila najslávnejšie roky ešte v sedemdesiatych rokoch a pieseň “Stairway to heaven” je jednou z najúspešnejších piesní všetkých čias. Nečudo, že dodnes si ju ľudia púšťajú.

Foreigner

“I want to know what love is” je podľa mnohých najlepšia balada všetkých čias. A my s tým súhlasíme, pretože je to naozaj skvelý song a zároveň najväčší hit tejto kapely.

Ktoré z týchto piesní sú vaše obľúbené?

Loading ... Loading ...

Zdroj videa/Foto: YouTube

AK SA VÁM ČLÁNOK PÁČIL, PODPORTE HO:
Martin F
Chalan, ktorý vyrastal v byte oproti futbalovému štadiónu v meste so športovým duchom - v Dubnici nad Váhom. Milujem šport, najmä futbal, v telke nepohrdnem ani tenisom, basketbalom, hokejom ... a posledný rok som sa stal tak trochu závislý na šípkach. Život si taktiež neviem predstaviť bez rockovej/metalovej hudby. ... a samozrejme bez vtipov a srandy, ktorú veľmi nerád kazím a nemám problém si robiť ju ani sám zo seba