Futbalová sezóna má za sebou dve tretiny. Keďže sa rýchlo blíži jej koniec, futbalové kluby poškuľujú po nových posilách, ktoré by v lete radi privítali a od novej sezóny využívali. Športový portál Goal.com priniesol najnovšie informácie o chystaných futbalových prestupoch. 

Začnime v Anglicku. Snáď najslávnejší anglický klub Manchester United chce údajne získať nestarnúceho švédskeho kanoniera s balkánskymi koreňmi Zlatana Ibrahimoviča. Zlatan v stredu rozhodol o postupe svojho tímu Paríž St. Germain cez FC Chelsea do štvrťfinále Ligy majstrov. Určite aj týmto dôležitým gólom navýšil svoju cenu. Správa však nie je oficiálne potvrdená. Švédsky útočník je s platom i podmienkami v Paríži spokojný. Ibrahimovič bol známy tým, že často menil kluby, preto je prekvapujúce, že vo francúzskej metropole hrá už niekoľko rokov. Pre Manchester by bol však určite posilou. Mimochodom, na Švéda tlačí aj londýnsky Arsenal. Podľa potvrdených správ chce Arsenal kúpiť cez letnú prestupovú prestávku tohoto mimoriadne cenného hráča. O všetkom sa však rozhodne medzi predstaviteľmi Paríža a Arsenalu. Až po ich (ne)dohode sa môže k situácií vyjadriť samotný futbalista.

zlatan ibrahimovič

Ousmane Dembele je mladučký, len 18-ročný futbalový talent, ktorý momentálne “kope” za menej slávny francúzsky klub Rennes. O mladíka majú záujem dva popredné kluby – FC Arsenal a FC Barcelona. Dembele je označovaný ako “mladý Ronaldo” vďaka skvelému ťahu na bránu a vynikajúcim futbalovým schopnostiam. Odborníci predpokladajú Dembelovi závratnú kariéru a v najbližších rokoch aj zisk Zlatej lopty pre najlepšieho futbalistu. Ak teda majú Arsenal a Barcelona o mladého hráča taký veľký záujem ako deklarovali, je nutné, aby hu odkúpili z Rennes skôr, ako sa jeho cena niekoľkonásobne navýši. Je však otázne, či by mladý Dembele mal vo hviezdnych veľkokluboch, akými bezpochyby Arsenal a Barcelona sú, voľné miesto na trávniku a nesedel by iba na lavičke.

ousmane dembele

A do tretice Arsenal. Londýnsky klub posilňuje pred nasledujúcou sezónou káder a pokúša sa získať Alvara Moratu, hviezdu talianskeho majstra Juventusu Turín. Morata sa má údajne vrátiť na koniec sezóny do svojho “materského” klubu Realu Madrid, ale Arsenal je ochotný odkúpiť ho. Cena? 50 miliónov libier. Išlo by o jeden z najdrahších prestupov v histórii anglickej ligy.

alvaro morata

No a na záver zaujímavá a potešiteľná správa pre slovenských futbalových fanúšikov. Nový tréner Realu Madrid Zinedine Zidane chystá obmenu kádra a podľa najnovších informácii zvažuje príchod piatich nových posíl. Medzi nimi by mal byť aj stredopoliar talianskeho Neapolu Marek Hamšík. Kapitán slovenskej futbalovej reprezentácie by mal byť od Neapolu odkúpený za pekných 30 miliónov eur. Je zaujímavé, že Real v posledných rokoch predal do Neapolu niekoľko svojich hráčov, napríklad Callejona či Higuaina, ktorý sa razom stal najlepším strelcom talianskeho veľkoklubu. Hamšík sa neraz vyjadril, že je v Neapole spokojný, ale vyjadril sa aj, že ak by sa o jeho služby uchádzal veľký a slávny klub, určite by ponuku zvažoval.

marek hamšík

Zdroj: Goal.com Foto: 101greatgoals.com, Lequipe.fr, Dailystar.co.uk, Provenqaulity.com