Máte dilemu, čo si pustiť na dnešný večer? Nech sa páči, 9 podľa nášho názoru najlepších epizód z troch kultových seriálov!

Simpsonovci

08×02 Dvojité sťahovanie (You Only Move Twice)

scorpio

Simpsonovci sa v tejto epizóde sťahujú do Cypress Creek, kde Homer získa prácu v spoločnosti Globex. Hoci Homer je z novej práce a nového šéfa nadšený, zvyšku rodiny sa veľmi nedarí. Marge začne piť víno, Lisa zistí, že je alergická na rastliny a Bart skončí v špeciálnej triede. Postupne sa tiež ukazuje, že Homerov šéf Hank Scorpio je v skutočnosti zločinec a svoju firmu Globex chce využiť na ovládnutie sveta.

06×12 Homer Veľký (Homer The Great)

simp_HomerTheGreat

Homer je nespokojný so životom: každé ráno uviazne v dopravnej zápche, dom sa mu rozpadá a v práci nemá poriadnu stoličku… Všetko sa však zmení, keď sa stane členom tajného spolku Kamenníkov. Hoci na začiatku si spolok znepriatelí zničením posvätného dokumentu, nakoniec sa príde na to, že práve on je ich Vyvoleným. Skvelá epizóda parodujúca tajomnú spoločnosť Illuminátov.

12×15 Homer drží hladovku (Hungry, Hungry Homer)

hungry_homer

Lise rodičia kúpia model Eiffelovej veže, ale chýba mu jedna kocka. Homer sa preto vráti za obchodníkom a chýbajúcu kocku z neho dostane. Tento čin sa mu tak zapáči, že sa rozhodne konať viac dobra. To ale netuší, aká ho čaká výzva. Dozvie sa, že springfieldský baseballový tím chcú presťahovať do iného mesta a majitelia sa to snažia ututlať. Začne sa teda dlhý a tvrdý boj za pravdu, ktorý Homera prinúti k tomu najhoršiemu – k hladovke.

South Park

05×04 Scott Tenorman bude pykať (Scott T. Must Die)

kjhf

Cartmana oklame starší chlapec zo školy Scott Tenorman, ktorý mu predá svoje chlpy. Cartman sa snaží získať peniaze späť, ale žiadna jeho taktika nefunguje. Scott ho dokonca oberie o ďalšie peniaze a navyše ho úplne strápni. Cartman sa tak rozhodne pre pomstu. Všetko vyvrcholí na festivale chili, kde Scott zistí, čoho je Cartman schopný. Koniec tejto epizódy sa považuje za najbrutálnejší záver v histórii seriálu.

14×03 Liečivé smažené kura (Medical Fried Chicken)

tumblr_n4g0ht5WeR1rlo1q2o1_1280

V South Parku zatvoria fastfood KFC a nahradia ho obchodom s liečivou marihuanou. Hoci marihuana sa nedá kúpiť bez lekárskeho predpisu, muži v South Parku sú rozhodnutí dostať sa k nej za každú cenu… Medzičasom Cartman bojuje za to, aby sa jeho obľúbené KFC vrátilo.

10×07 Psia výchova (Tsst)

psst

Cartman začína byť nezvládateľný a tak naňho mama zavolá pestúnky z televíznych show. Tie sa však  po stretnutí s chlapcom psychicky zrútia. Tak prichádza na scénu zariekavač psov – prvý muž, ktorý si vynúti Cartmanov rešpekt.

Futurama

05×02 Štyria z rakety a pes (Jurassic Bark)

Futurama_4x07_JB_033

V meste otvorili múzeum 21. storočia. Pri prehliadke Fry spozná starú pizzeriu, v ktorej kedysi pracoval. A tam nájde skamenelinu svojho psa Toma. Príbeh epizódy sa odohráva v súčasnosti aj v minulosti a má veľmi dojemný koniec.

02×04 Fry a továreň na Slurm (Fry and Slurm Factory)

futurama_01_0113_act1

Fry sa stáva závislým na vysoko návykovom nealkoholickom nápoji s názvom Slurm, ktorý je v roku 3000 jednotkou na trhu. Spoločnosť Slurm vyhlási súťaž o exkurziu do ich továrne, stačí nájsť v jednej z plechoviek zlatý uzáver. Fry začne samozrejme nasávať ešte viac… Jedná sa o epizódu parodujúcu film Charlie a továreň na čokoládu.

03×22 Železný kuchár (The 30% Iron Chef)

The-30-Iron-Chef-Himself-futurama-3262464-1024-768

Potom ako Bender nachystá zatiaľ najodpornejšiu večeru, sa od svojich kolegov dozvie, že jeho jedlo sa nedá jesť. Preto sa rozhodne opustiť Planet Express. Odhodlá sa stať prvotriednym kuchárom a vyzvať na súboj súčasnú jednotku – kuchára Elzara. Zoidbergovi sa zas podarí zničiť profesorov model vesmírnej lode vo fľaši.

Hoci sme sa snažili vybrať 3 najzábavnejšie časti z každého, tieto seriály majú desiatky skvelých epizód. Aj kreslené seriály dokážu dobre pobaviť!

Zdroj: Youtube.com