Kúzla a mágia nás tak akosi prirodzene priťahujú už celé tisícročia. Od obyčajných šamanských trikov cez divadelnú mágiu z čias viktoriánskej éry až po dychberúce kúsky súčasných mágov, nad ktorými ostáva rozum stáť. Aj keď to neradi priznávame, aj v nás, drsných chlapoch z redakcie ManMagazin.sk, sa ukrýva kus dieťaťa. Práve preto sme sa rozhodli tak trochu vrátiť do detských čias a pripraviť si pre vás článok plný tajomna, mágie a kúzelníckych trikov.Dnes sa ale nebudeme zaoberať amatérčinou typu, ako nechať zmiznúť mlieko z pohára alebo nejakými zajačikmi v klobúku. Na paškál sme si vzali rovno troch velikánov súčasnej mágie a tými nie sú nikto iný ako Criss Angell, David Copperfield a britský kúzelník Dynamo. Rozhodnúť o tom, ktorý z týchto pánov je väčším majstrom svojho remesla, iste nebude jednoduché. Skôr, ako vynesieme ortieľ, sa teda poďme pozrieť na najlepšie kúsky všetkých troch fachmanov.

David Copperfield

copperfield

Vlastným menom David Seth Kotkin je americkým rodákom z New Jersey. S iluzionizmom začal už vo svojom detstve. Copperfield sa stal známy pre svoju schopnosť kombinovania ilúzií a rozprávačstva. Počas svojej vyše 30-ročnej kariéry získal 11 zápisov do Guinnessovej knihy rekordov a hviezdu na Hollywoodskom chodníku slávy. Kongresová knižnica ho vyhlásila za žijúcu legendu.

Criss Angel

angel

Vlastným menom Christopher Nicholas Sarantakos má síce grécke korene, ale narodil sa podobne ako David v Amerike. Jeho show MindFreak žala obrovské úspechy nielen za veľkou mlákou, ale aj po celej Európe. Inšpiráciu čerpal predovšetkým od svojich veľkých vzorov Harryho Houdiniho a Alda Richiardia.

Dynamo

DYNAMO

Trojicu nám uzatvára Brit, vlastným menom Steven Frayne. Bol dieťaťom z rozpadnutej rodiny a nižšieho vzrastu. Ku kúzlam ho paradoxne priviedla detská šikana. Spolužiaci si ho často pohadzovali medzi sebou, a tak bol jedným z jeho prvých trikov kúsok, pri ktorom sa človek stane tak ťažkým, že ho nie je možné udvihnúť.

Tak, čo poviete? Ktorý z kúzelníkov sa vám páčil najviac? Keďže v redakcií sa nevieme dohodnúť, necháme konečný rozsudok na vás :) Ale zasa, aby ste nepovedali, že sme na vás hnusní a pri čítaní tohto článku ste sa nič nenaučili, ukážeme vám aspoň krčmový trik, ktorý vám možno pomôže zbaliť nejakú tú fešnú barmanku.