Znovu po roku sme sa dočkali jednej z najvýznamnejších automobilových udalostí – tou je autosalón v Ženeve. Prinášame vám sedem významných noviniek Ženevskej autoshow. Tak sa teda pozrite, aké autá v tomto roku pohnú svetom motorizmu! 

Bentley EXP 10 Speed 6

bentley

Možný nástupca súčasného modelu Continental. Luxusné kupé v zaujímavej, no neobvyklej zelenej farbe. Speed 6 sa akosi nápadne ponáša na svojich britských bratov Jaguar F-type a Aston Vantage. Predné svetlomety dizajnéri pomenovali výrazom “whisky glass”, stelesňujú poháre na whisky, už svetlometmi auto odkazuje na svoju budúcu klientelu – vodičov za vodou.

Lamborghini Aventador SV

Lamborghini

Nemusíme vysvetľovať, že SV neznamená úžitkovú verziu, znamená “sport veloce”. V praxi slovné spojenie znamená zvýšený výkon na 740 konských síl, diétu v podobe straty 50 kíl hmotnosti a zvýšenie celkového prítlaku k vozovke o 170 %. Z nuly na sto? Iba 2,8 sekundy.

Audi R8

R8

Nevyzerá úplne inak, je však úplne iné, v čom? Prečítajte si základné informácie o novom Audi R8 2015.

Aston Martin DBX

Aston Martin

Šesť mesiacov trvalo, kým sa z nápadu stala fyzická realita. Za krátkych šesť mesiacov vznikla luxusná kombinácia športového kupé a SUV. Aston Martin DBX, má pred sebou ešte dlhú cestu, ale veríme, že výsledok bude stáť za to.

Honda Civic Type-R

Honda Civic

Známu mršku z Japonska s označením R vám určite nemusíme predstavovať. Každý, kto niekedy túžil po Civic-u, zaručene túžil práve po Civic Type-R. V súčasnosti z dvojlitrového benzínu vytrieskali úctyhodných 306 koní. Nürburgring za 7 minút a 50 sekúnd. Na auto za pozemskú sumu slušný čas.

SCG 003

SCG

Auto, ktoré nevzniklo pre biznis, auto, ktoré vzniklo z nadšenia. Bývalý filmový producent a súčasný boháč Jim Glickenhaus vytvoril svoje vlastné auto. 530 koňový šesťvalec od Hondy. Auto by malo závodiť na známych vytrvalostných 24 hodinových pretekoch, niekoľko exemplárov by sa malo dostať aj na cesty.

Koenigsegg Regera

Koenigsegg

Áno, to je tá raketa, o ktorej sme vám už hovorili. Nechutne výkonný benzínový motor doplnený trojicou nechutne výkonných elektromotorov. Výsledkom je chutný, ale extrémny dezert s 1500 konskými silami. Chcete vedieť viac? Nech sa páči, Koenigsegg Regera.

zdroj: gq-magazine.co.uk