Organizátor autosalónu, výstavisko Incheba, sľubuje návštevníkom najlepší zážitok za posledných 10 rokov. Viac ako 70 premiér od vyše 40 automobiliek. Jaguar, BMW či Lada, portfólio značiek je široké. Tieto novinky sú však hlavnými lákadlami tohtoročnej výstavy.Mercedes – Mercedes G500 4×4²

G500 4x42Auto s podtitulom kamión do 3,5 tony. Trojtonový kolos neuveriteľnej konštrukcie. Auto, ktoré je v praxi úplne nepoužiteľné, ale úplne úžasné. Dva tlmiče na jedno koleso, oproti klasickému G500 zvýšená svetlá výška. Zvýšená až tak, že autom nevojdete do väčšiny podzemných garáží! Vzadu je vozidlo vybavené dokonca zábranou proti podídeniu. Oceľová zábrana, ktorá sa používa na kamiónoch a návesoch. Výkon 415 koní, spotreba cez 20 litrov. Vzhľad strohého vojenského vozu, vnútri dokonalý luxus. Cena 200 000 eur.

Jaguar F-Pace

Jaguar FPace

Podstatne decentnejšie a podstatne menej terénne vozidlo, SUV Jaguar F-Pace. Donedávna iba koncept onedlho uzrie svetlo bežných slovenských ciest. Neočakáva sa nič iné, iba maximálna miera luxusu. Veď Jaguar.

Ford Focus RS

Focus RS

Kto aspoň trochu rozumie autám, vie, že RS neznamená “rozumná spotreba”. Focus RS je pekelne rýchly hatchback s pohonom všetkých kolies. S výkonom 350 koní dokáže auto aj driftovať! Zrýchlenie z 0 na 100 trvá kratučkých 4,7 sekundy.

Tesla Model S

tesla

Model S síce nie je novinkou, no stále je senzáciou. Elektromobil, ktorý mení a zmení svet. Model S dokázal, že aj s elektrinou sa dajú odjazdiť stovky kilometrov, ale najmä, že ak auto jazdí na elektrinu, nemusí byť škaredé ako Prius. Práve naopak, Tesla je nádherná.

BMW 750Li

750 Li

Vlajková loď mníchovskej automobilky. Limuzína v predĺženej verzii je prešpikovaná tými najmodernejšími technológiami. Laserové svetlá, možnosť parkovania bez vodiča v aute či ovládanie väčšiny prvkov interiéru z tabletu na zadných sedadlách.

Foto: netcarshow.com, motorauthority.com

AK SA VÁM ČLÁNOK PÁČIL, PODPORTE HO:
Jakub
Sleduje témy, ktoré hýbu svetom. Žije autami, technikou, ženami. Žije na webe a prináša informácie o všetkom, bez čoho sa žiaden náš čitateľ nezaobíde.