Výber topánok je niekedy veľmi problematická vec. Aj tu platia pravidlá, ktorých by sa mali páni vyvarovať. Pretože aj ten najlepší out-fit môže pokaziť nevhodne zvolená obuv.

Tak, ako v každom odvetví módneho priemyslu, aj v rámci obuvi sa objavujú módne prešľapy, ktorých by ste sa mali vyvarovať.

Kroksy

V prvom rade si treba uvedomiť, že tieto gumené čudá sú klasifikované ako pracovná obuv. Neexistuje žiadny pocit komfortu, ktorý by ospravedlnil nosenie týchto dierovaných penových topánok, dokonca aj keď vás nikto nevidí. Kroksy sú nevydareným nástupcom plasťákov, ktoré taktiež vyzerajú nevkusne a lacno.

kroksy sú nemoderné

Ako náhradu odporúčame plátené espadrilky, ktoré sú zo 100 % bavlny a navyše sú aj komfortné a štýlové.

namiesto kroksov espadrilky

Ugg topánky

Topánky UGG alebo UGGsy (tak sa zvyknú prezývať) sú pôvodom z Austrálie, kde sa z ovčej kože s fleesom na vnútornej strane nosili ako úžitková obuv. Ako môdny trend sa presadili v roku 2000. Lenže mnohí odborníci na módu sú z týchto “domácich papučiek” rozhorčení. Uggsy sú často označované ako nevkusný zmysel pre módu a kultúru. V Austrálii sú topánky nosené skôr ako domáce papuče a sú vraj charakteristické pre nižšiu robotnícku triedu.

Uggsy len ako domáce papuče

Takže ak chcete byť IN, namiesto UGGsiek radšej zvoľte vyššie vyteplené tenisky.

vysoké tenisky sú modernejšie ako UGGsy

Winklepickerky – špicaté topánky

Špicaté monštrá, považované najmä za drviče nôh, boli obľúbenou obuvou stredovekých šašov. V súčasnosti ich nosia najmä realitní agenti, za čo dostávajú aspoň bolestné – služobný automobil.

špicaté topánky sú pre šašov

Pokiaľ si vaša práca nevyžaduje “vynútené” nosenie špicatých topánok, voľte radšej topánky s guľatým zakončením.

aké topánky do spoločnosti

Rozviazané motorkárske topánky

Ak práve nemáte motorku a nejazdíte ňou po cestách necestách, radšej na takýto typ topánok zabudnite. Nie všetko, čo vidíte oblečené na svetových hviezdach, sa automaticky hodí do šatníka a nie je to ani záruka toho, že by ste si mali napríklad takýto model hneď kúpiť a ešte ho aj nosiť.

motorkírske topánky sa do spoločnosti nehodia

Odborníci na módu odporúčajú zvoliť radšej klasické Chealsea topánky.

chelsea topánky sú lepšia voľba ako motorkárske topánky

Kovbojské čižmy

Sú pevné a odolné. Ak sa však práve nechystáte na nejakú country zábavu alebo nepatríte do country skupiny, ktorá sa pripravuje na vystúpenie, na tento štýl topánok rýchlo zabudnite.

kovbojské čižmy len na contry zábavu

Ak potrebujte a obľubujete pevnú obuv, zvoľte radšej iný druh. Napríklad pánske Brogue topánky.

Brogue topánky sú pevné, odolné a štýlové

Topánky so štvorcovou špičkou

Ach jaj. Niektoré výmysly, ktoré sa v móde objavili, nie a nie “zomrieť”. Topánky so štvorcovou špičkou sú toho jasným dôkazom. Tento typ obuvi by mal byť okamžite zničený rovnako tupým predmetom, ako je jeho štvorcová špička. Ak sa nachádza aj vo vašom šatníku, rýchlo sa ho zbavte.

topánky so štvorcovou špicou sú nemoderné

Topánky so štvorcovou špičkou vymeňte za módnejšie Oxfordky, ktoré majú elegantne uzatvorené šnúrovanie, ich zvršok je jednoliaty a jazyk je schovaný vo vnútri.

aké topánky sa nosia

Päťprstové vibramy

Rukavice na nohy sú asi to najhoršie, čo sa v móde objavilo. Spoločnosť, ktorá vyrába tieto topánky, musela dokonca stiahnuť tvrdenie, že by táto obuv mohla zlepšiť zdravie človeka. Čiže nie sú ani moderné a vyzerá to tak, že ani zdraviu prospešné.

päťprstové vibramy sú módna katastrofa

Takže namiesto päťprstových vibramiek si radšej obujte ľahké plátené tenisky.

plátené tenisky v lete sú dobrá voľba

Zdroj: fashiobeans | Foto: Instagram