Všetci sme v živote zažili pár bolestivých chvíľ. Ale poštípal vás niekedy brazílsky mravec? Stúpili ste niekedy na kamennú rybu? Zlomili ste si penis? Ak sa vám nič z toho nestalo, ale chcete vedieť, ako to všetko bolí, tento článok je pre vás!Poštípanie ´bullet ant´ mravcom

800px-Paraponera_clavata

Ak sa vyberiete do brazílskych pralesov, jednej veci sa rozhodne vyhnite. Mravcovi s prezývkou bullet ant, ktorého poštípanie je vraj rovnako bolestivé ako strelná rana. Jeho neurotoxický jed zasiahne vašu nervovú sústavu a spôsobí návaly páliacej, pichajúcej, pohlcujúcej bolesti, ktorá neustáva po dobu 24 hodín. Preto ho volajú tiež 24 hodinový mravec. Podľa Schmidtovho indexu bolesti patrí uhryznutie týmto hmyzom do najvyššej kategórie a je tak považované za najbolestivejšie na svete.

Potrhaná achilovka

Keďže achilovka je najsilnejšia a najväčšia šľacha v tele, jej pretrhnutie patrí k najbolestivejším možným zraneniam. Achilovka sa tiahne od stredu lýtka po pätu a dovoľuje nám ohnúť chodidlo, skákať a behať. Keď sa potrhá (väčšinou pri športe), vraj je to bolesť, akoby vás postrelili do členka.

Pôrod

Donedávna mohli intenzitu bolesti pri pôrode pochopiť iba ženy, no to je už minulosťou. Niekoľko odvážnych mužov sa totiž rozhodlo podstúpiť simuláciu pôrodných kontrakcií pomocou elektród. Nevedno, či sa tento zážitok priblížil skutočnému pôrodu, ale ako môžete vidieť vo videu hore, muži ho neprežívali najlepšie.
Bolesť pôrodu bola ženami opísaná ako bodanie do brucha, akoby sa im niekto snažil roztrhnúť boky alebo akoby z nich niekto vyťahoval vnútorné orgány. To veru nie sú lákavé predstavy.

Popálenie druhého stupňa

Existujú tri stupne popálenia. Prvý stupeň je povrchové popálenie, druhý preniká hlbšie do kože a tretí poškodzuje všetky kožné vrstvy. Aj keď by sa zdalo, že tretí stupeň popálenia je najbolestivejší, nie je to tak. Poškodzuje totiž kožu tak vážne, že už žiadnu bolesť ani necítiť. Druhý stupeň spáli kožu závažne, ale tak, že stále vnímate bolesť.
Tieto zranenia sa často zdajú akoby mokré, sú červené a sú pokryté bielymi pľuzgiermi. Spôsobujú takú intenzívnu bolesť, že popálený často upadne do šoku alebo omdlieva. Telo v bdelom stave totiž takú bolesť nedokáže spracovať.

Tetanus

Aj keď je očkovanie proti tetanu nepríjemné, buďte radi, že ho máte. Chráni nás proti niečomu oveľa horšiemu. Tetanus je nebezpečné bakteriálne ochorenie spôsobujúce bolestivé tuhnutie svalov a kŕče. Baktérie postupne napadajú celé telo a spôsobujú takmer neustále utrpenie. Pôsobia aj na svaly tváre a čeľusť, a to tak, že chorý nedokáže otvoriť ústa alebo pohnúť čeľusťou.

Poranenie kamennou rybou

634px-Lighthouse_night_dive_(26)_stonefish

Stonefish alebo ´kamenná ryba´ dostala svoje meno vďaka schopnosti splynúť s morskými kameňmi, čo jej poskytuje dokonalú kamufláž. Jej neurotoxický jed na ostňoch je pre človeka veľmi nebezpečný. Keď na ňu stúpite, jed sa vám dostane do tela a vyvolá rad nepríjemných dôsledkov. Ako prvé obeť zacíti extrémnu bolesť a opuchnutie a tie sa z miesta poranenia postupne šíria celým telom. Nastáva delírium, nevoľnosť, paralýza alebo aj záchvat. Keď kamenná ryba vypustí dostatok jedu alebo vás poraní v oblasti hrude a brucha, zabije vás do dvoch hodín.

Zlomenie penisu

Zlomenie penisu, alebo najhoršia nočná mora každého chlapa, je údajne jedno z najstrašnejších možných zranení vôbec. Zlomenie penisu nastáva najmä vtedy, ak žena na penis neopatrne naskočí a zlomí ho svojou váhou. Úd sa pri takomto incidente v podstate zlomí ako kosť (aj keď v ňom žiadna kosť nie je). Presnejšie povedané dochádza k narušeniu väzivového obalu toporivého telieska penisu. Obete tejto katastrofy tvrdia, že v momente zlomu zacítili obrovskú bolesť a následne im penis hrozne opuchol a zmodral. Našťastie, ak sa vyhľadá okamžitá pomoc, penis sa dá vyliečiť a vrátiť do pôvodného stavu.